Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Briseles čurājošais puisītis ietērpts latviešu tautas tērpā

Par godu mākslas izstādes «Simbolisma laiks Latvijā» atklāšanai Beļģijas pilsētas Briseles rātsnamā pazīstamais Briseles simbols - čurājošais puisītis - būs ietērpts latviešu tautas tērpā.

Izstādi, kas tapusi saskaņā ar Latvijas un Valonijas reģiona noslēgto sadarbības līgumu, atklās Latvijas kultūras ministrs Ints Dālderis un Valonijas reģiona starptautisko attiecību ģenerāldirektors Filips Suinens, piedaloties Briseles mēra vietniekam kultūras jautājumos Hamzam Fassi-Fihri, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktorei Mārai Lācei un Nacionālā mākslas muzeja direktores vietniecei zinātniskajā darbā Gintai Gerhardei-Upeniecei.

Briseles mērs Fredijs Tīlemans un Latvijas vēstniecība Beļģijā uz izstādi ir aicinājuši plašu Beļģijas kultūras un mākslas aprindu pārstāvjus, politiķus un Beļģijā akreditētos ārvalstu diplomātus, aģentūru LETA informēja Latvijas vēstniecībā Beļģijā.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Briseles pilsētas kultūras dienesta sadarbībā veidotajā izstādē tiek eksponēti 55 darbi no Nacionālā mākslas muzeja krājumiem, iepazīstinot mākslas cienītājus Beļģijā ar izcilo latviešu mākslas klasiķu Jaņa Rozentāla, Vilhelma Purvīša un Johana Valtera un citu mākslinieku daiļradi. Izstādes reklāmas plakātam izvēlēta 1913.gadā gleznotā Jaņa Rozentāla glezna «Princese un pērtiķis».

Izstāde Briseles rātsnamā būs apskatāma no 10.jūnija līdz 19.septembrim, darba laiks: no otrdienas līdz svētdienai no plkst.10.30 līdz 18.