Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeima palielina sodus «dzērājšoferiem»

Saeima ceturtdien trešajā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs 0,2 promiles, bet nepārsniegs 0,5 promiles, uzliks naudas sodu šoferim, kura vadītāja stāžs mazāks par diviem gadiem, no 150 līdz 300 latiem un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz sešiem mēnešiem. Patlaban par šādu pārkāpumu naudas sods ir no 100 līdz 200 latiem un transportlīdzekļu vadīšanas tiesības tiek atņemtas uz trim mēnešiem.

Ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs 0,5 promiles, bet nepārsniegs vienu promili, naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam būs 30 lati, bet cita transportlīdzekļa vadītājam - no 300 līdz 450 latiem, un tiesības tiks atņemtas uz vienu gadu.

Ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs vienu promili, bet nepārsniegs 1,5 promiles, naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam būs 80 lati, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēros administratīvo arestu no piecām līdz 10 diennaktīm, uzliks naudas sodu no 600 līdz 800 latiem un atņems tiesības uz diviem gadiem.

Savukārt, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs 1,5 promiles, naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam būs 120 lati, bet citu transportlīdzekļu vadītājam piemēros administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, uzliks naudas sodu no 800 līdz 1000 latiem un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Par braukšanu, atrodoties reakcijas ātrumu un uzmanību samazinošu medikamentu iespaidā, esot slimam vai tādā mērā nogurušam, ka tas ietekmē vadītāja darbaspējas un ceļu satiksmes drošību, uzliks naudas sodu no 30 līdz 200 latiem.

Savukārt par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, narkotisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes uzliks naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 120 latu apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēros administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, uzliks naudas sodu no 800 līdz 1000 latiem un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Par nepakļaušanos atkārtotai vai vairākkārtējai policijas prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu) mopēda vadītājam uzliks sodu 120 latu apmērā, bet šoferiem piemēros administratīvo arestu no desmit līdz 15 diennaktīm, uzliks naudas sodu no 800 līdz 1000 latiem un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.