Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nepilngadīgo banda zog alkoholu, datorus, arī ziedojumu kastītes

Valsts policijas Madonas iecirkņa darbinieki aizturējuši zagļu bandu, kas veikusi virkni zādzību no tirdzniecības vietām. Starp aizturētajiem ir arī trīs nepilngadīgi jaunieši.

Maijā Madonā notikušas vairākas zādzības no dažādām tirdzniecības vietām. Vienā gadījumā zagtas cigaretes un alkohols, divos izsists logs, iekļūts veikalā «Maxima», kur nozagtas ziedojumu kastītes. Vienā no zādzību epizodēm, izsitot logu, iekļūts veikalā un nozagts velosipēds, bet vēl viena zādzība notikusi, kad ar akmeni izsists veikala ieejas durvju stikls, iekļūts veikalā un nozagti četri portatīvie datori un astoņi mobilie telefoni.

Veicot izmeklēšanu, aizturētas piecas personas, kas tiek turētas aizdomās par minēto zādzību izdarīšanu. Tie ir divi pilngadību sasnieguši dzimuši jaunieši un trīs 1993., 1995. un 1994. gadā dzimušas nepilngadīgas personas. Diviem no aizdomās turamajiem, 1990. gadā dzimušam jaunietim, kas zādzības izplānojis un 1995. gadā dzimušajam pusaudzim tiesa piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Četri no aizdomās turamajiem ir Madonas iedzīvotāji, viens no Cesvaines.

Policija noskaidrojusi, ka nozagto naudu, kas bijusi ziedojumu kastītēs, grupa savā starpā sadalījusi, nozagto alkoholu izlietojuši, bet mantas pārdevuši.

Policijas rīcībā ir informācija, ka zādzību plānotājs pusaudžus ir iebaidījis un piespiedis tos veikt zādzības.

Uzsākts kriminālprocess par zādzību, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Jauniešiem nu draud cietumsods no trim līdz 15 gadiem.