Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Politologs: Kačiņskis vēlēšanās zaudēs

Neraugoties uz veiksmīgo imidža maiņu, konservatīvo spēku kandidāts Jaroslavs Kačiņskis 20.jūnija Polijas prezidenta vēlēšanas zaudēs, intervijā radio «Brīvība» paredz Varšavas politologs un žurnālists Zigmunds Dzječolovskis.

«Tas ir konkrēts Jaroslava Kačiņska štāba lēmums - mainīt viņa imidžu. Viņš vairs nav karojošais politiķis, asi nekritizē valdību. Rada iespaidu, ka ciena valsts vadītājus un vairs nevēlas īstenot tādu politiku, kādu viņš īstenoja, būdams premjerministrs no 2005. līdz 2007.gadam,» sacīja politologs, norādot arī, ka no Kačiņska tuvākā loka izspiesti cilvēki, kas asociējas ar radikālismu.

«Kačiņska štāba izraudzītā taktika izrādījās visai veiksmīga. Tā pretiniekus pārsteidza nesagatavotus. Viņi nesaprot, par ko strīdēties. Tāpēc mēs manām viņa popularitātes pieaugumu un valdošās koalīcijas ne visai harizmātiskā pārstāvja [Seima spīkera Broņislava Komorovska] popularitātes kritumu,» skaidroja Dzječolovskis.

«Tomēr man šķiet, ka šī veiksmīgā taktika nenovedīs pie Kačiņska galīgajiem panākumiem. Jo sabiedrībai vēl svaigā atmiņā ir 2005. līdz 2007.gads - laiks, kurā pārbagāti bija politiskā histērija, kad tika medītas raganas, uz kurām uzkraut atbildību par visām poļu valsts kaitēm,» spriež politologs.

Komorovskis joprojām ir vadībā pār savu tuvāko sekotāju, bijušo premjerministru Kačiņski, liecina liberālajā laikrakstā «Gazeta Wyborcza» jūnija sākumā publicētie sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma PBS aptaujas rezultāti.

Salīdzinot ar iepriekšējo PBS veikto aptauju, atbalsts Seima spīkeram mazinājies par pieciem procentpunktiem un tagad sasniedzis 48% atzīmi, savukārt traģiski mūžībā aizgājušā prezidenta Leha Kačiņska dvīņubrāli atbalsta 33% vēlētāju, kas ir par vienu procentpunktu vairāk nekā iepriekš.

Ja neviens no kandidātiem 20.jūnijā neiegūs vairāk par 50% balsu, divi visvairāk balsu saņēmušie augstā amata pretendenti sacentīsies otrajā kārtā 4.jūlijā.