Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Meļehs: ārsts teica, ka esmu dzimis laimes krekliņā

Ārsts teica, ka esmu dzimis laimes krekliņā, intervijā laikrakstam «Diena» atzinis Latvijas riteņbraucējs Oļegs Meļehs, kurš pagājušajā nedēļā piedzīvoja smagu kritienu sacensību laikā Itālijā.

Kā ziņots, Meļehs, kurš pārstāv «Meridiana Kamen» komandu, krita lielā ātrumā kādā no nobraucieniem. Latvijas riteņbraucējam tika konstatēti roku un kāju lūzumi, un viņš tika ievietots slimnīcā. Šajā sezonā Meļehs vairs nestartēs.

«Tās bija laba līmeņa sacensības. Kad notika kritiens, biju veicis 140 kilometrus. Bija nobrauciens - aptuveni desmit procentu slīpums. Liktenīgajā brīdī braucām viens aiz otra. Pēkšņi pagriezienā pa kreisi man izsita stūri no rokām. Ar velosipēdu bija trāpījis nelielā bedrē, kuru lielajā ātrumā nepamanīju. Velosipēds aizgāja pa taisno, un traucos virsū ceļa nožogojuma barjerām,» notikumus atcerējās Meļehs.

«Atkal saķēru stūri un mēģināju izgriezt, lai neuztriektos barjerām. Taču margas tuvojās ļoti strauji. Vairākas reizes mēģināju no tām atgrūsties ar kājām, taču nesekmīgi. Viss notika ļoti ātri - trijās četrās sekundēs. Pēdējais ātrums, kuru redzēju, bija 87 kilometri stundā. Tad velosipēda rati pacēlās gaisā, un es ietriecos barjerās. Jutu, ka pa barjerām nošļūcu aptuveni 20 metru,» izteicās Meļehs.

Meļehs atzina, ka viņš visus notikumus atceras pilnībā. «Pirmie mediķi, kas piesteidzās, bija šokā. Redzēju, ka viņiem sākās panika, jo neko tādu iepriekš nebija redzējuši. Biju kā biezputra uz asfalta - pamatīgi satraumējis visu kreiso ķermeņa daļu. Plecs bija kaut kur uz muguras, rokas - aiz muguras. Gulēju, skatījos debesīs un spļāvu asinis,» laikrakstam «Diena» atzina Meļehs.

«Kāja lūzuma vietā bija uzpampusi divu manu galvu lielumā. Man ielaida pretsāpju līdzekļus, pārgrieza drēbes. Operācija ilga sešas stundas. Traumēto roku un plecu divus mēnešus nedrīkstu kustināt, lai saaug. Var teikt, ka man ir jauns rokas augšdelms un atslēgas kauls, kas bija sašķīdis piecās vietās. Tas ir salikts kopā ar tādām kā skaviņām. Plecs? Pēc kritiena man nebija pleca - vienkārši mīksta vieta,» pastāstīja Meļehs.

«Plecs bija kā sadrupis. Vēl ir lauzta kāja, četras ieplīsušas ribas. Viena no tām iedūrās plaušā. Nākamajā dienā pēc kritiena visu laiku spļaudīju asinis. Prieks, ka galva un mugurkauls dzīvs. Būs man trīs mēnešus garas brīvdienas.»

Meļehs piebilda, ka ārsts esot teicis, ka sportists ir dzimis laimes krekliņā. «Tagad sēžu speciālā krēsliņā. Sākumā pēc pozas maiņas sareiba galva, pazuda bilde, bet nu jau ir labi. Slimnīcā būs jāpavada vēl kādas desmit dienas.»

Meļehs atzina, ka par sportu trīs mēnešus ir jāaizmirst, tomēr viņš cer atgriezties. «Divus gadus vēl varētu pabraukt. Tagad galvenais izveseļoties.»

Tāpat Latvijas riteņbraucējs izteicās, ka lielu pretimnākšanu izrādījusi komanda, kas atmaksāja Meļeha sievas lidošanu pie viņa. «Ārstēšanos man sedz apdrošinātāji, to, kas nepieciešams, - arī komanda. Vadība uzreiz atbrauca un samaksāja man algu par nākamajiem trim mēnešiem. Taču droši vien var teikt, ka esmu atlaists,» smejoties atzina Meļehs.

Jau ziņots, ka Meļeha labākais rezultāts šosezon bija izcīnītā 27. vieta Itālijā notikušajā vienas dienas velobraucienā «Giro dell'Appennino» (UCI kat. 1.1).