Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID Finanšu policija lidostā «Rīga» pieķer savējos kukuļņemšanā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes Iekšējās drošības daļas izmeklētājiem, veicot divus izmeklēšanas eksperimentus lidostā «Rīga», izdevies pieķert VID darbiniekus kukuļņemšanā.

Divas VID amatpersonas atzītas par aizdomās turamām kriminālprocesā par atkārtotu kukuļņemšanu personu grupā, informē VID.

VID Finanšu policija 18. martā uzsāka kriminālprocesu par VID muitas amatpersonu iespējamām pretlikumīgām darbībām. Procesa ietvaros Rīgas rajona tiesas izmeklēšanas tiesnese pieņēma lēmumu par speciālā izmeklēšanas eksperimenta, kura mērķis noskaidrot kriminālprocesā pierādāmos apstākļus, tas ir, apliecinājumu muitas amatpersonu prettiesiskajiem nodomiem un rīcībai, veikšanu ar turpmāku noziedzīgās darbības kontroli. Atļauja veikt šādas procesuālās darbības ir jaunums kriminālprocesu izmeklēšanas praksē.

Izmeklēšanas eksperimentu laikā izmantoti speciāli tehniskie līdzekļi, ar kuru palīdzību konstatēts kukuļa nodošanas un pieņemšanas brīdis. Abos gadījumos kukulis 200 eiro apmērā pieņemts no kādas trešās personas par iespēju šķērsot muitas zonu, neizejot muitas kontroli. Pēc otrā eksperimenta, veicot kratīšanu pie muitas amatpersonas, nodotā nauda atrasta un atsavināta.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka abas muitas amatpersonas - vecākie muitas uzraugi, pieņēma kukuļus apmaiņā pret muitas kontroles neveikšanu trešajām personām un ar šiem kukuļiem savstarpēji dalījās.

Patlaban abas noziedzīgā nodarījumā iesaistītās muitas amatpersonas atzītas par aizdomās turētām, atstādinātas no amata pienākumu veikšanas un tām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Kriminālprocess uzsākts par atkārtotu kukuļa ņemšanas faktu personu  grupā pēc iepriekšējās vienošanās. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšanas un tās interesēs plašāka informācija netiek sniegta.