Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše: eksports uzrāda stabilu pieaugumu

«Ārējam pieprasījumam atjaunojoties un pieaugot uzņēmēju konkurētspējai, eksports uzrāda stabilu pieaugumu jau sesto mēnesi pēc kārtas,» atzīst finanšu ministrs Einars Repše (JL).  «2010. gada aprīlī, salīdzinot ar pagājušā gada aprīli, eksports pieauga par 33,4%.»   

Eksporta samazinājums aprīlī novērots tikai atsevišķās preču kategorijās – graudaugu kultūru, trikotāžas apģērbu un farmācijas produktu eksportā, informē Finanšu ministrijā.

Aprīlī turpināja būtiski uzlaboties koksnes un tās izstrādājumu eksports, uzrādot 78% kāpumu pret iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi. Tāpat lielu kāpumu aprīlī uzrādīja arī minerālproduktu grupa, kurā ietilpst arī elektroenerģijas eksports. Elektroenerģijas eksporta apjomi turpināja palielināties un, salīdzinot ar iepriekšējā gada aprīli, pieauga gandrīz divas reizes.

Strauji atkopusies arī metālapstrādes nozare, dzelzs un tērauda izstrādājumiem pieaugot par 92% pret iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi. Jau vairāk kā pusgadu aptuveni trešdaļa no dzelzs un tērauda izstrādājumiem tiek eksportēta uz Āfrikas valstīm, bet pēdējos mēnešos eksports pieaug arī uz Eiropas valstīm.

Imports aprīlī jau otro mēnesi pēc kārtas, pēc pusotra gada krituma perioda, uzrāda kāpumu salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieaugot par 12,1%. Pieaugums vērojams lielākajā daļā importa preču grupu segmentā. Lielākoties tas ir izskaidrojams ar eksporta atgūšanos, kā rezultātā eksportētājiem rodas nepieciešamība pēc lielāka izejvielu daudzuma ražošanas palielināšanai.