Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Indijas okeānā meklē pazudušo 16 gadus veco burātāju

Indijas okeāna uzsākta glābšanas operācija centienos atrast 16 gadus veco amerikāņu burātāju Ebiju Sanderlendu, kas bija apņēmusies vienatnē veikt ceļojumu apkārt pasaulei.

Bažas par Sanderlendas likteni pieņēmās spēkā, kad viņas ģimenei Kalifornijas štatā, ASV, ar jauno burātāju pazuda satelīttelefona sakari. Drīz pēc tam Sanderlenada aktivizēja divus trauksmes raidītājus.

Reinjonas salas varasiestādes apliecināja, ka uz apvidu, kur varētu atrasties jaunā burātāja - aptuveni 3000 kilometru uz dienvidaustrumiem no šīs Indijas okeāna salas krastiem -, nosūtīts zvejas kuģis, patruļkuģis un tirdzniecības kuģis.

Savukārt Austrālijas Jūras drošības pārvalde likusi mainīt maršrutu lidsabiedrības «Qantas» pasažieru lidmašīnai un pārlidot Sanderlendas jahtas iespējamās atrašanās apvidu.

Sanderlenda uzsāka ceļojumu Kalifornijā janvārī. Tiesa, skanēja arī kritika, jo iecere šķērsot Indijas okeānu, kad tur būs iestājušies visai skarbie ziemas apstākļi, likās riskanta.

Kompaktajā 12 metru jahtā «Wild Eyes» ir neliela koja, ūdens pagatavošanas iekārta, saldētas un žāvētas pārtikas krājumi.