Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atrasta 16 gadus vecā meitene, kas pazuda pasaules apceļošanas laikā

Jaunā ceļotāja Ebija Sanderlenda, kura iepriekš no jahtas sūtījusi trauksmes signālu Indijas okeānā, sazinājusies ar glābējiem. Piektdien raidsabiedrība CNN vēstī: Austrālijas speciālisti pavēstījuši, ka viņiem ir izdevies sazināties ar Ebiju un noteikt viņas jahtas atrašanās vietu, vēstī [s:33623].

Meitene atrodas 3000 kilometrus no Austrālijas piekrastes un apmēram tikpat tālu no Madagaskaras. Izrādās, Ebija ir sveika un vesela, taču viņas jahta nav labā tehniskajā stāvoklī.

Glābēji pie ceļotājas ieradīsies diennakts laikā. Iepriekš tika vēstīts, ka Ebiju glābt devušies trīs kuģi, bet Austrālija glābt Ebiju nosūtījusi «Qantas» kompānijas reaktīvo lidmašīnu.

Arī Sanderlendu ģimene vērsusies pēc palīdzības Valsts departamentā un ASV Krasta apsardzē. Iepriekš Ebija pa mobilo tālruni pavēstījusi par jahtas dzinēja bojājumiem. Pēc tam sakari ar meiteni pārtrūkuši.

Ebija Sanderlenda gribēja kļūt par visjaunāko ceļotāju, kas apceļojis pasauli vienatnē. Viņa devās ceļā 2010. gada 23.janvārī no Kalifornijas.

Ebijas brālis, Zaks Sanderlends, apceļoja pasauli vienatnē 17 gadu vecumā.