Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pauels atkal sasniedz sezonas labāko rezultātu 100 metru sprintā

Jamaikiešu sprinteris Asafa Pauels ceturtdien IAAF «Dimanta līgas» Romas posma sacensībās kārtējo reizi sasniedza sezonas labāko rezultātu.

27 gadus vecais olimpiskās bronzas medaļas īpašnieks finišēja pēc 9,82 sekundēm.

Iepriekš sezonas labākais rezultāts bija 9,83 sekundes, ko viņš 27. maijā sasniedza Čehijas pilsētā Ostravā. Savukārt pirms nepilnas nedēļas IAAF

«Dimantu līgas» Oslo posma sacensībās Pauels finišēja pēc 9,72 sekundēm, bet šajā skrējienā ceļavējš bija 2,1 m/s, par 0,1 m/s pārsniedzot pieļaujamo normu.

Tomēr pats Pauels izteica neapmierinātību par Romas sacensību rezultātu. «Man bija problēmas gan startā, gan distances beigās.»

Augsti rezultāti ceturtdien tika sasniegti vēl vairākās disciplīnās.

Trīssoļlēkšanā sievietēm vienādu rezultātu - 14,74 metrus - sasniedza kubiete Jargelisa Savinjē un Olga Ripakova no Kazahstānas, bet uzvaru izcīnīja Savinjē, jo viņai otrs labākais rezultāts bija par centimetru labāks.

Šķēpa mešanā sievietēm pasaules rekordiste Barbora Špotakova no Čehijas sasniedza rezultātu 68,66 metri, kas bija jauns sacensību rekords un tikai par 23 centimetriem atpalika no sezonas labākā rezultāta.

Lodes grūšanā vīriešiem trīs sportisti pārvarēja 21 metra robežu, bet uzvarētāja amerikāņa Kristiana Kantvela sasniegtie 21,67 metri ir atkārtots sacensību rekords.

Sezonas labākie rezultāti tika sasniegti 400 metru barjerskrējienā sievietēm, kā arī 3000 metru šķēršļu skrējienā - amerikāniete Lašinda Demusa finišēja pēc 52,82, bet Milkaha Čemosa Čeiva garākajā distancē uzrādīja rezultātu deviņas minūtes un 11,71 sekunde.

Savukārt jaunu sacensību rekordu 200 metru distancē vīriešiem sasniedza amerikānis Volters Dikss - 19,86 sekundes. Tāpat ar 2,03 metriem augstlēkšanā uzvaru izcīnīja horvātiete Blanka Vlasiča, kas arī bija sacensību rekords. Šādu pat rezultātu pārvarēja arī amerikāniete Šontī Hovarda-Lova, kurai bija nepieciešami vairāk lēcieni.

Kārtslēkšanā, nestartējot vadošajām sportistēm, uzvaru ar rezultātu 4,70 metri izcīnīja brazīliete Fabjana Murera, bet tādu pat augstumu sasniedza arī Vācijas sportiste Silke Špīgelburga, kurai otrā vieta.

100 metru sprintā sievietēm triumfēja amerikāniete Lašauntī Mūra - 11,04 sekundes. Savukārt tāllēkšanā sezonas tālāko rezultātu sasniedza Dvaits Filipss - 8,42 metri.

Diska mešanā uzvarēja polis Pjotrs Malahovskis (68,67 metri), bet par nepilnu metru atpalika Igaunijas vadošais sportists Gerds Kanters.

Tikmēr 110 metru barjerskrējienā uzvarēja olimpiskais čempions Deirons Robless no Kubas, kura rezultāts bija 13,14 sekundes, bet 400 metros ātrākais bija amerikānis Džeremijs Voriners, kurš sasniedza sezonas labāko rezultātu 44,73 sekundes, par 0,01 sekundi apsteidzot savu tautieti Andželo Teiloru.

800 metru distancē sievietēm Marokas sportiste Halima Hačlafa finišēja pēc minūtes un 58,40 sekundēm, 5000 metru distancē etiopietis Imane Merga finišēja pēc 13 minūtēm un 0,12 sekundēm, bet visbeidzot 1500 metru skrējienā Kenijas sportists Augustins Kiprono Čoge distanci veica trīs minūtēs un 32,21 sekundēs, par 0,01 sekundi atpaliekot no sev piederošā sezonas labākā rezultāta.