Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SAK vāks ekspertu viedokļus par politiskajām partijām

Valsts prezidenta paspārnē esošā Stratēģiskās analīzes komisija (SAK) iecerējusi veidot interaktīvu platformu, kurā aicināti eksperti ar pilsoņiem spriest par valsts attīstībai būtiskiem jautājumiem.

Viens no platformas elementiem būs priekšvēlēšanu laika vērtējums politisko spēku viedokļiem par ilgtermiņa jautājumiem, kas būtiski valsts attīstībai, aģentūrai LETA sacīja SAK vadītājs Roberts Ķīlis.

Viņš uzsvēra, ka interaktīvas platformas veidošana ir jau sen lolota ideja un nav tapusi tieši priekšvēlēšanu laikā. Vienlaikus Ķīlim šķitis, ka nebūtu lietderīgi ignorēt, ka idejas realizācija saskan tieši ar laiku pirms Saeimas vēlēšanām.

Starp ekspertiem, kas vērtēs politisko spēku viedokļus par ilgtermiņa jautājumiem, būs SAK locekļi, kā arī citi pieaicinātie. Ķīlis iecerējis vērtēšanas darbā iesaistīt arī «jaunās zvaigznes».

Savukārt valstij būtiskos ilgtermiņa jautājumus, par kuriem atbildes būs jāpauž partijām, noskaidros ekspertu paneļos. Ekspertu paneļos piedalīsies liels skaits cilvēku, kuri arī izlems valsts attīstībai būtiskākos jautājumus.

Plānots, ka 16.jūnijā ar konkrētākām projekta aprisēm tiks iepazīstināti masu mediju pārstāvji. Savukārt 18.jūnijā līdzīgā pasākumā kā savulaik «Latvijas forumi» tiks sākts pats projekts. Pasākumā piedalīsies arī Valsts prezidents Valdis Zatlers.