Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šķēle: šodienas valdības rīcība neliecina par cilvēcību

Politiskās apvienības «Par labu Latviju» dibināšanas forumā Tautas partijas priekšsēdētājs Andris Šķēle uzrunā kritizēja pašreizējo valdību, tās necilvēcīgo attieksmi, nespēju veikt valsts pārvaldes reformas un nedarbošanos iedzīvotāju labā.

Viņam rodas iespaids, ka pietiek kādam valdības ministram tik vien kā ieraudzīt Starptautiskā Valūtas fonda sūtņus, lai Latvijas interesēm tiktu ierādīta pakārtota loma.

Viņš pauda pārliecību, ka šodienas valdības rīcība par cilvēcību neliecina, taču paši Latvijas cilvēki skaidri apzinās, kas ir pats dārgākais.

«Tomēr Latvijas cilvēki ir sīksti. Viņi nepadodas. Viņi skaidri apzinās, kas ir tas dārgākais, ko par spīti visdziļākajai krīzei viņi savā valstī grib nosargāt,» teica politiķis

Viņaprāt, reformējot valsts pārvaldi, viens no pirmajiem soļiem būs būt mazai, lētai un efektīvai valdībai, jo mērķis ir būt labai valdībai.

«Mēs iestāsimies par principu – mazāk valdības, vairāk pašvaldības. Tātad vara un nauda tuvāk cilvēkiem. Tātad vara un nauda tuvāk ikdienas problēmām. Tātad vairāk varas un naudas ārpus Rīgas. Rīga ir mūsu lepnums, bet spēku tā gūst Latvijas laukos. Nepareiza valsts pārvalde laukus noplicina cilvēku skaita ziņā,» sacīja Šķēle.

Šķēle uzsvēra, Latvijā jāpanāk situācija, ka ikvienam cilvēkam Latvijā ir iespēja izglītoties un nodzīvot šeit līdz sirmam vecumam.