Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Liepnieks: Ulmanis nekad nav bijis gudrs politiķis

Bijušais Valsts prezidents būtu pelnījis zināmu cieņu, taču Guntis Ulmanis nekad nav bijis gudrs politiķis, harismātisks līderis un nebūs tāds arī turpmāk, vērtējot partiju apvienības «Par labu Latviju» valdes priekšsēdētāja izvēli, aģentūrai LETA sacīja polittehnologs Jurģis Liepnieks.

Viņš uzskata, ka «Par labu Latviju» «arhitektus» vajā neveiksmes. Runājot par uzņēmēju iesaistīšanos politikā, Liepnieks norādīja, ka uzņēmējiem ir pamats uztraukties par valsts attīstību, viņi vienmēr ir gribējuši būt tuvāk valsts varai, lai varētu ietekmēt lēmumu pieņemšanu un būt informēti par valstī notiekošo.

«Uzņēmēju motivācija iesaistīties politikā ir skaidra un saprotama un viņiem nav ko pārmest. Tomēr nedomāju, ka šiem uzņēmējiem būs būtiska nozīmē, jo viņi pārstāv noteiktu uzņēmējdarbības kategoriju, kas nav ne plašākā, ne ietekmīgākā. Elektorāls efekts īpaši neveidosies, taču uzņēmēju apvienošanās un iesaistīšanās politiskajos procesos nav nosodāma. Protams, ne uzņēmēji orientējas politikā, ne Ulmanis spēj ko piedāvāt sabiedrībai. Tā ir kārtējā dekoratīvā figūra, kārtējais mēģinājums aizpildīt vakuumu, šoreiz vismaz ar cilvēku, kuram ir kaut kāda biogrāfija,» uzskata Liepnieks.

Kā ziņots, šodien Rīgā nodibināta partiju apvienība «Par labu Latviju», kuru veido Tautas partija (TP), LPP/LC, politiskā apvienība «Ogres novadam», partija «Latgales tauta», partija «Vienota Rēzekne». Par tās valdes priekšsēdētāju kļuvis kādreizējais Latvijas Valsts prezidents Ulmanis.