Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas armijā jauniesauktos, iespējams, nogalina, lai pārdotu viņu orgānus

Maskavā, pie Galvenās kara prokuratūras noticis sankcionēts pikets pret kara komisariātu. Par iemeslu kalpojusi jauniesauktā karavīra Romāna Suslova mīklainā nāve.

Romāns Suslovs, kurš tika iesaukts Habarovskas apgabala Bikinas pilsētas armijas daļā numur 46102, kas atrodas netālu no robežas ar Ķīnu, gāja bojā 23.maijā, būdams ceļā uz garnizonu. Viņa mātei paziņoja, ka dēls izdarījis pašnāvību, pakaroties vilciena vagona tualetē. Sievietei ir aizdomas, ka dēls nav izdarījis pašnāvību, bet ir nogalināts, lai kaimiņos esošajā Ķīnā pārdotu viņa iekšējos orgānus.

Karavīru māšu komitejas dati liecina, ka šis nav pirmais gadījums, kad ceļā uz Tālajiem Austrumiem mirst jauniesauktie. Pirms Romāna Suslova līdzīgā veidā miruši vēl seši jauniesauktie no tās pašas Bikinas armijas daļas. Visu mirušo ķermeņi tuviniekiem atsūtīti aizzīmogotos cinka zārkos ar brīdinājumu nevērt tos vaļā.

2009.gadā, arī pa ceļam uz garnizonu, tualetē tika atrasts pakāries 21 gadu vecais Kurganas iedzīvotājs Aleksandrs Mažuga. 2009.gada 15.decembrī Ķīnas teritorijā tika atrasts pakāries kāds jauniesauktais no Tuvas pilsētas. Pagājušā gada jūlijā karavīri atzina Aleksandra Mažugas noslepkavošanu vilcienā. Ekspertu slēdzienā minēts, ka nāve iestājusies galvaskausa un smadzeņu traumas rezultātā. Pārējie jaunieši paši esot darījuši sev galu, pārliecināta armijas daļas vadība.

Starp armijas minētajiem pašnāvniekiem ir arī Omskas iedzīvotājas Almas Buharbajevas dēls Marats. Jaunieti pirms septiņiem gadiem piederīgajiem atsūtīja aizzīmogotā cinka zārkā. Mātei tika paziņots, ka, saskaņā ar tiesu medicīnas laboratorijas slēdzienu, viņas dēls esot pakāries.

Tomēr, neievērojot pavēli neatvērt zārku, Alma uz dēla ķermeņa ieraudzīja milzu šuves, kas stiepās no zoda līdz pat kājstarpei. Drosmīgā māte atplēsa šuves un konstatēja, ka mirušajam dēlam izņemti iekšējie orgāni.

Turklāt, viņam uz kakla nebija pēdas no cilpas, kurā vīrietis esot pakāries. Tāpat viņam bija nosirmojuši mati, kas varētu liecināt par lielu pirmsnāves stresu, bet uz rokām bija redzami rokudzelžu nospiedumi.

Alma Buharbajeva piedalījās arī Romāna Suslova ķermeņa apskatē. Pēc skandāla Krievijas medijos, video tika publicēts arī internetā, kur tas izraisījis pretrunīgu viedokļu vilni. Kā apgalvo sieviete, tieši šādas šuves, kas stiepjas no zoda līdz kājstarpei, bijušas arī viņas dēlam.

Ķermeņa apskates laikā Alma ievērojusi arī zilumus un apdegumu pēdas uz rokām un karavīra galvas. Viņa ir pārliecināta, ka jaunietis pirms nāves spīdzināts. Alma ir paziņojusi Aizsardzības ministrijai, Federālajam drošības birojam un premjerministram Vladimiram Putinam par savu protestu pret to, ka slepkavas joprojām nav sodīti. Viņa uzskata, ka Romānu, tāpat kā viņas dēlu oficieri izvēlējās par upuriem orgānu transplantācijai.

Alma apgalvo, ka divas nedēļas pēc dēla bērēm, karaspēka daļas komandieris viņai atsūtījis telegrammu, kurā informējis, ka Marats "traģiski gājis bojā, pildot kara dienesta pienākumus". Sieviete stāsta, ka izmeklēšanas laikā Bikinskas garnizona tiesā Habarovskas eksperts Terešins uz jautājumu par pazudušajiem orgāniem atbildēja ar pretjautājumu, vai viņa zina, ka melnajā tirgū niere maksā 50 000 dolāru. Alma stāsta, ka šos vārdus dzirdējis arī tiesnesis, prokurors un liecinieki. Eksperti atzīmē, ka Bikinskas garnizona atrašanās Ķīnas tuvumā varētu būt par iemeslu mīklainajiem karavīru nāves gadījumiem, jo Ķīnā cilvēku iekšējos orgānus pārdot ir salīdzinoši viegli.

Jāatzīmē arī tas, ka Romāna Suslova piederīgie stāsta, ka puisis jutis, ka tiks nogalināts. Ceturtajā brauciena dienā viņš, telefonsarunā ar civilsievu Oksanu Bereļuku, izteicies, ka kāds leitnants praporščiks viņu drīzumā nogalinās. Pēc šīs sarunas jauniesauktā telefons pārstājis darboties un viņš ar tuviniekiem sazinājās, zvanot no kāda cita karavīra telefona.

Otrajā sarunā viņš pastāstīja, ka viņam atņemts ēdiens, ūdens un cigaretes, kā arī viņš tiek turēts atsevišķi un uz tualeti dodas bez maz konvoja pavadībā. Nākamajā dienā Suslovs nomira.

Viņa civilsieva pastāstīja, ka 26. jūnijā viņiem bija paredzētas kāzas, bet Romāns viņu pierunāja šo svinīgo notikumu atlikt uz vēl vienu gadu, kad viņš atgriezīsies no dienesta. Viņam bija arī gadu vecs dēls. Romāna Suslova radinieki grasās ar tiesas palīdzību noskaidrot viņu dēla nāves patiesos iemeslus.