Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Politologs: Ulmanis ir kā dūmu aizsegs Šleseram un Šķēlem

Eksprezidents Guntis Ulmanis, kura pēdējo gadu darbība bijusi salīdzinoši veiksmīga un kurš nav bijis iesaistīts skandālos, apvienības «Par labu Latviju» (PLL) priekšplānā izvirzīts kā dūmu aizsegs Tautas partijas (TP) un LPP/LC līderiem.

Tā Ulmaņa iecelšanu par jaundibinātās apvienības vadītāju aģentūrai BNS komentēja politologs Andris Runcis.

Viņš norādīja, ka apvienības dibināšana ir «politiskās intrigas (AŠ)2 pirmās daļas finišs». «Noticis tas, ko ilgi jau gaidīja,» atzina politologs.

Savukārt Ulmanis kā apvienības vadītājs, viņaprāt, izvēlēts, jo ir plaši pazīstama politiska figūra, kuru zina ikviens Latvijas iedzīvotājs, bet kurš pēdējos gados nav bijis aktīvajā politikā un nav bijis iesaistīts nevienā skandālā. Turklāt, piemēram, Rīgas «Dinamo» projekts bijis salīdzinoši veiksmīgs.

«Priekšplānā tiek izvirzīts Ulmanis, kura kopējais tēls ir poztīvis, kā sava veida dūmu aizsegs Šleseram un Šķēlem,» komentēja Runcis.

Turklāt Ulmanis darbojas arī kā sava veida tilts uz 90.gadiem un neatkarības atgūšanu, kad 1993.gadā Ulmanis kā kompromisa figūra kļuva par Valsts prezidentu. «Tai laikā Ulmanis bija kompromisa figūra un simboliska figūra tai ziņā, ka meta atkal tiltiņu uz starpkaru periodu, uz Kārli Ulmani,» norādīja politologs.

Tomēr to, vai Ulmanis būs reālais apvienības vadītājs, «rādīs dzīve, to rādīs tuvākie mēneši». Līdzšinējā pieredze ar «Par labu Latviju» gan liecina, ka formālais līderis ne vienmēr ir īstais līderis, ko pierāda arī gadījums ar uzņēmēju Gunti Beleviču, «kur ar vienu neveiksmīgu nepieredzējuša topošā politiķa izteikumu arī faktiski aprāvās viņa iespējamā politiķa karjera Latvijā».

Jau vēstīts, ka sestdien Ķīpsalā Tautas partija, LPP/LC un trīs reģionālās partijas, kā arī kustība «Par labu Latviju» nodibināja politisko apvienību «Par labu Latviju», valdes priekšsēdētāja krēslu uzticot eksprezidentam Guntim Ulmanim. LPP/LC un TP līderi līdz ar vēl 11 cilvēkiem darbosies apvienības valdē.