Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija izbeigusi procesu par LK pārstāvja Kodola bojāeju

Policija pieņēmusi lēmumu izbeigt kriminālprocesu par gadījumu, kad 19.martā mīklainos apstākļos gāja bojā AS «Latvijas Kuģniecība» (LK) pilnvarotais pārstāvis Vents Kodols, kurš kompāniju pārstāvēja lietā par liela mēroga krāpšanu.

Valsts policijas preses pārstāve Linda Neimane-Zobena aģentūrai LETA sacīja, ka lēmums saskaņošanai nosūtīts prokuratūrai. Sīkāki komentāri par procesa izbeigšanu netiek sniegti.

Policijā kriminālprocess bija sākts pēc Krimināllikuma 13.nodaļas - par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību. Lietā ir nozīmētas vairākas ekspertīzes, policija skaidro notikušā apstākļus.

LETA jau ziņoja, ka Kodols gāja bojā 19.martā, aģentūrai LETA apstiprināja LK Sabiedrisko attiecību un reklāmas dienesta vadītāja Marita Ozoliņa-Tumanovska.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā aģentūru LETA informēja, ka 19.martā plkst.9.27 saņemts izsaukums, kurā cilvēki informējuši par kādu kāpņu telpā Dignājas ielā guļošu vīrieti.

Ierodoties notikuma vietā, mediķi konstatējuši, ka cietušais vīrietis guvis smagas politraumas, un nogādājuši viņu klīnikā «Gaiļezers», kur vīrietis vēlāk miris.

Kodols bijis LK padomes īpaši pilnvarotais pārstāvis, un viņa pienākumi bija LK pārstāvība kriminālprocesā par vairāku desmitu miljonu ASV dolāru izkrāpšanu no uzņēmuma 2003.-2005.gadā un tiesvedības nodrošināšana LK piederošo vientipa kuģu kompāniju zaudējumu piedziņā Apvienotajā Karalistē.

Policijā aģentūrai LETA toreiz apstiprināja, ka Rīgā kāda nama kāpņutelpā Dignāja ielā kāds vīrietis no piektā stāva nokritis starp kāpņu margām. Ar smagām traumām viņš ticis nogādāts slimnīcā, kur no gūtajām traumām miris.

LETA jau ziņoja, ka iepriekš LK saņēma Ekonomikas policijas lēmumu, ar kuru LK atzīta par cietušo kriminālprocesā. Pēc LK aplēsēm, neizdevīgi slēgtu kuģa fraktu līgumu dēļ iepriekšējās vadības laikā kompānijai nodarīti vairāk nekā 36 miljonu ASV dolāru jeb aptuveni 17 miljonus latu lieli zaudējumi.

Kriminālprocess tika uzsākts saistībā ar noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 197.pantā un 177.panta trešajā daļā.

Krimināllieta par neizdevīgajiem kuģu frakta līgumiem tika ierosināta jau 2005.gada jūlijā, un tās pamatā bija starptautisko kuģošanas biznesa auditoru «Moore Stephens» ziņojums, kas identificēja virkni kuģu frakta līgumu par pazeminātām cenām, kas slēgti ar kompānijām, kuras saistītas ar uzņēmuma bijušajām amatpersonām, tādējādi LK nodarot būtiskus zaudējumus.

Uzņēmuma vadības ierosinātas iekšējās izmeklēšanas gaitā tika konstatēts, ka bijušās amatpersonas uz laiku nodevušas kuģus nomā par būtiski pazeminātām cenām dažādām ārzonas firmām, kuras vēlāk kuģus izīrējušas jau par tirgus cenu, gūstot vairāku miljonu peļņu, apejot LK un nodarot uzņēmumam zaudējumus.