Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī turpmāk Pasaules kausa spēļu laikā varēs lietot taures

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) šodien paziņoja, ka tā neaizliegs aktīvo Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) vietējo tauru - vuvuzelu - lietošanu Pasaules kausa izcīņas finālturnīra laikā.

«Vuvuzelas netiks aizliegtas, un vairāk par šo jautājumu nevēlamies runāt,» izteicās FIFA preses sekretārs Stens Šafners.

Kā ziņots, metru garās plastmasas vuvuzelas taures ieguvušas milzīgu popularitāti Pasaules kausa līdzjutēju vidū, radot milzīgi skaļu troksni, kas atgādina dūcošas bites.

Tikmēr Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) kompānija, kas ražo šīs taures, šodien paziņoja, ka tā apgrozībā laidīs daudz klusākas vuvuzelas.

Vuvuzelu tauru radītās skaņas stiprums tagad būs 107 decibeli, kas ir par 20 decibeliem mazāk nekā parastajām vuvuzelām.

LETA jau vēstīja, ka aizvadītajā nedēļas nogalē turnīra organizatoriskās komitejas vadītājs Denijs Džordāns izteicās, ka pēc pirmajiem mačiem saņemtas vairākas sūdzības par vuvuzelu lietošanu no televīzijas kompānijām, kas nodrošina spēļu translācijas.

Tomēr Džordāns atzina, ka vuzuzelas aizliegs lietot tikai tādā gadījumā, ja tam tiks atrasts pietiekami daudz iemeslu. Džordāns piebilda, ka šobrīd līdzjutēji ir lūgti nelietot vuvuzelas nacionālo himnu atskaņošanas laikā pirms katras spēles, kā arī stadiona informatora paziņojumu laikā.

Par vuvuzelu radīto skaņu sūdzējušies arī futbolisti. Piemēram, Francijas izlases kapteinis Patrīss Evrā atzina, ka komanda nespēja pienācīgi sagatavoties pirmajam mačam pret Urugvaju, jo līdzjutēji taures sāka pūst jau 6.00 no rīta, kas traucēja futbolistiem gulēt.

Tāpat tauru lietošanu nosodīja arī Portugāles izlases līderis Krištianu Ronaldu. «Tauru dēļ ikvienam futbolistam laukumā ir grūti koncentrēties,» Ronaldu atzinas preses konferencē. «Daudziem spēlētājiem tās nepatīk, tomēr viņiem nāksies pierast.»