Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesā iesniegta sūdzība pret Janukoviču par golodomora noliegumu

Ukrainas tautas kustības «Ruh» dalībnieks Vladimirs Volosjuks Kijevas Pečeras rajona tiesā iesniedzis sūdzību pret valsts prezidentu Viktoru Janukoviču par viņa izteikumiem par golodomoru, pirmdien vēsta laikraksts «Ukrainskaja pravda».

Sūdzības iesniedzējs tiesai lūdz lēmumu, lai prezidents publiski atvainotos par aprīļa beigās Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā pausto paziņojumu, ka golodomors bijis «Staļina totalitārā režīma sekas», nevis kādas konkrētas tautas genocīds, masveida badu esot cietušas visas tolaik PSRS ietilpstošās valstis.

Volosjuka pieteikumā norādīts, ka prezidents pārkāpis likumu par golodomoru, kurā teikts, ka «1932.-1933.gada Ukrainas golodomora kā genocīda publiska noliegšana ir uzskatāma par miljoniem golodomora upuru izsmiešanu, ukraiņu tautas cieņas pazemošanu un atzīstama par pretlikumīgu».

Tāpat Volosjuks norāda, ka Janukovičs, atsakoties golodomoru atzīt par ukraiņu genocīdu, «sevi nostādījis pret Igaunijas, Austrālijas, Kanādas, Ungārijas, Lietuvas, Gruzijas, Polijas, Peru, Paragvajas, Ekvadoras, Kolumbijas, Meksikas un Latvijas parlamentu pozīcijām». Šo valstu likumdevēji ir piekrituši šādai golodomora definīcijai.

Jaunukoviča paziņojums Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā izraisījis nacionālistu sašutumu, kas uzskata, ka padomju vara ar mākslīgi izraisītu badu centusies iznīcināt tieši ukraiņus.