Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Francijas mediķi: vuvuzelu skaņa var radīt nopietnas veselības problēmas

Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) vietējo tauru - vuvuzelu - lietošana Pasaules kausa izcīņas finālturnīra laikā var negatīvi ietekmēt cilvēku dzirdi, atzinuši Francijas mediķi.

Vienas vuvuzelas izdotā skaņa ir ekvivalenta 127 decibeliem, kas pārsniedz pat bungu skaņu un ir tuva maza izmēra lidmašīnas skaņai, tās ieskrējiena laikā pirms pacelšanās.

«Šis skaļums noteikti var būt kaitīgs ausīm. Tāpēc labāk ir lietot labas kvalitātes austiņas, kas samazina troksni par 20 decibeliem, bet tas vienalga vēl negarantē, ka cilvēks iztiks bez veselības problēmām,» atzinis Francijas biofiziķis Kristiāns Želī.

LETA jau ziņoja, ka Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) pirmdien paziņoja, ka tā neaizliegs vuvuzelu lietošanu Pasaules kausa izcīņas finālturnīra laikā.

«Vuvuzelas netiks aizliegtas, un vairāk par šo jautājumu nevēlamies runāt,» izteicās FIFA preses sekretārs Stens Šafners.

Kā ziņots, metru garās plastmasas vuvuzelas taures ieguvušas milzīgu popularitāti Pasaules kausa līdzjutēju vidū, radot milzīgi skaļu troksni, kas atgādina dūcošas bites.

Tikmēr DĀR kompānija, kas ražo šīs taures, pirmdien paziņoja, ka tā apgrozībā laidīs daudz klusākas vuvuzelas. Vuvuzelu tauru radītās skaņas stiprums tagad būs 107 decibeli, kas ir par 20 decibeliem mazāk nekā parastajām vuvuzelām.