Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bojāgājušo skaits Kirgizstānā daudz lielāks, nekā uzrāda statistika

Lai gan varas iestādes Kirgizstānā apgalvo, ka bojāgājušo skaits nemieros, kas notiek valsts dienvidos, ir 137 cilvēki, vietējie iedzīvotāji ziņo, ka bojā gājis daudz lielāks skaits cilvēku, vēsta «Newsru.com».

Vietējie apgalvo, ka Ošā bojā gājuši vismaz 1500 līdz 2000 uzbeku. Viņi atšķirību skaitļos skaidro ar to, ka oficiālā statistika tiek apkopota tikai no medicīnas iestādēm, kurās nonāk ievainotie un tur mirst.

Etniskie nemieri saasinājušies tik tālu, ka nemiernieki dedzina tās mājas, uz kurām nav redzams vārds «kirgīzs». Visvairāk no vardarbības cieš neaizsargātie iedzīvotāji – bērni, sievietes, sirmgalvji. Aculiecinieki ziņo, ka daudzi vienkārši tiek sagraizīti kā dzīvnieki, bet izvaroto skaits sniedzas simtos.

Katram nemiernieku pūlim ir savs līderis un tieši viņš norāda, kuras mājas nepieciešams izpostīt. Par nemiernieku upuriem kļūst ne tikai Uzbeki, bet arī kirgīzi, stāsta Džalal-Abadas iedzīvotājs Egambedrs Kabulovs. Vienu rītu viņa kaimiņš devies uz veikalu un ticis nošauts.

Lai gan nemieri Kirgizstānas dienvidos turpinās, varas iestādes ziņo, ka situācija valstī ir stabilizējusies.