Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Līgotāji taupīt naudu šogad īpaši nedomā

Katrs piektais iedzīvotājs uzskata, ka svētku tēriņi nav jāmazina un 5% cilvēku līgošanai plāno tērēt pat 50 latus, liecina Naudas plānošanas centra veiktais pētījums.

Aptaujas rezultāti liecina, ka Jāņus svinēs un ar svētkiem saistītus tēriņus paredz gan latviešu, gan krievu tautības cilvēk. Lielākā daļa aptaujāto latviešu tautības iedzīvotāju svētkiem plāno tērēt ap  26-39 latiem, bet krievu tautības cilvēki tērēs krietni vien mazākas summas – ap 6 līdz 15 latiem.

Bet 5% ir gatavi izdot pat vairāk nekā 50 latus.

Jautāti par to, kas motivētu ievērot noteiktu svētku budžetu, 40% respondentu atbild, ka tā būtu iespēja izvēlēties akcijas un cenas un izdevīgus piedāvājumus. Tikmēr vēl katrs piektais uz šo jautājumu atbild, ka tāpat jau negrasās pārtērēties. Savukārt 18% labprāt gribētu uzzināt, kādus praktiskus padomus, kā ietaupīt, nemazinot svētku prieku.

Daļa iedzīvotāju tomēr nobrieduši nedaudz ietaupīt uz ēdienu un dzērienu rēķina – 13% pirks lētāku pārtiku vai mazākos apjomos, bet 9% plāno iegādāties mazāk alkohola.