Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāti nepazīst ģenerālprokurora amata kandidātu Kalnmeieru

Saeimas deputātu rīcībā ir ļoti maz informācijas par šodien izvirzīto ģenerālprokurora amata kandidātu prokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokuroru Ēriku Kalnmeieru, tādēļ deputāti pirms lemšanas Saeimā vēlēsies ar viņu tikties.

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs un Tautas partijas frakcijas deputāts Mareks Segliņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka jau rīt komisija varētu lemt, kad uzklausīt ģenerālprokurora amata kandidātu.

«Es zinu Kalnmeiera kungu, jo viņš ir nācis uz mūsu komisijas sēdēm. Manās acīs pluss ir tas, ka viņš neilgu laiku ir bijis arī advokāts,» sacīja Segliņš.

Komisijas deputāte un bijusī Satversmes tiesas tiesnese Ilma Čepāne (PS) aģentūrai LETA sacīja, ka Kalnmeieru nepazīst. «Es neesmu par viņu dzirdējusi ne labu, ne sliktu. Zinu tikai, ka šāds cilvēks ir,» sacīja Čepāne.

Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA apgalvoja, ka Kalnmeiera vārdu dzirdot pirmo reizi, tādēļ pirms lēmuma pieņemšanas Saeimā frakcija vēlēsies ar viņu tikties.

Līdzīgu viedokli pauda «Saskaņas centra» frakcijas deputāts Andrejs Klementjevs, norādot, ka frakcijai par Kalnmeieru nav plašākas informācijas, tādēļ tā vēlēsies ar viņu tikties.

Kā ziņots, Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs nolēmis Saeimai apstiprināšanai ģenerālprokurora amatā virzīt prokuroru Kalnmeieru. Bičkovičs savu izvēli pamatoja ar Kalnmeiera profesionalitāti, kompetenci un izpratni par procesiem prokuratūrā.

Bičkovičs iepriekš apstiprināšanai ģenerālprokurora amatā uz trešo termiņu bija izvirzījis Jāni Maizīti, taču Saeima 15.aprīlī viņa kandidatūru noraidīja.

11.maijā beidzās Maizīša ģenerālprokurora pilnvaras. Par ģenerālprokurora pienākumu izpildītāju Bičkovičs iecēla Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokuroru Arvīdu Kalniņu.