Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers izvairīgi vērtē Kalnmeiera kandidatūru ģenerālprokurora amatam

Valsts prezidents Valdis Zatlers izvairīgi vērtē prokurora Ērika Kalnmeiera kandidatūru ģenerālprokurora amatam.

Zatlers uzskata, ka tagad Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja izvirzītajam ģenerālprokurora kandidātam Kalnmeieram ir jāiepazīstina sabiedrība ar sevi un savu redzējumu par prokuratūras darbību un prioritātēm, aģentūru LETA informēja prezidenta preses sekretāre Ilze Rassa.

Vienlaikus prezidents uzsver: lai prokuratūra varētu pilnvērtīgi veikt savu darbu, tai ir nepieciešams Saeimas atbalstu guvis vadītājs, nevis tikai vietas izpildītājs. «Taču jautājums par to, kad tiek kandidāts apstiprināts Saeimā, ir tikai Saeimas kompetencē,» valsts pirmās personas viedokli pauda viņa pārstāve.

Kā ziņots, AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs nolēmis Saeimai apstiprināšanai ģenerālprokurora amatā virzīt prokuroru Kalnmeieru. Bičkovičs savu izvēli pamatoja ar Kalnmeiera profesionalitāti, kompetenci un izpratni par procesiem prokuratūrā.

Kā ziņots, Bičkovičs iepriekš apstiprināšanai ģenerālprokurora amatā uz trešo termiņu bija izvirzījis Jāni Maizīti, taču Saeima 15.aprīlī viņa kandidatūru noraidīja.

11.maijā beidzās Maizīša ģenerālprokurora pilnvaras. Par ģenerālprokurora pienākumu izpildītāju Bičkovičs iecēla Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokuroru Arvīdu Kalniņu.