Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pakistānā aizturēts «bin Ladena mednieks»

Čitrālas rajona kalnos Pakistānas ziemeļos aizturēts Kalifornijas iedzīvotājs, kurš apgalvo, ka centies izsekot Osamu bin Ladenu, otrdien ziņo policija.

52 gadus vecajam Gerijam Folkneram aizturēšanas brīdī bijis šaujamierocis, duncis un nakts redzamības ierīce.

Amerikānis kā tūrists piereģistrējies vietējā viesnīcā, viņa drošībai piešķirts speciāls pavadonis, bet svētdienas naktī viņš pazuda, vēsta policijas pārstāvis.

«Mūsu apsargs pamanīja Gerija pazušanu. Tika uzsākta meklēšanas operācija, un viņu atrada 14 kilometru attālumā no Pakistānas un Afganistānas robežas. Viņš devās uz Nūrestānu,» sacīja policijas pārstāvis.

Afganistānas Nūrestānas province ir plaši pazīstama kā talibu atbalsta bastions.

«Viņš sacīja, ka 11.septembris radījis milzīgus zaudējumus Savienotajām Valstīm, tādēļ gribēja atrast Osamu bin Ladenu un viņa draugus. Domājams, ka viņš šurp ieradies, lai tos nogalinātu,» informēja policija.

Par amerikāņa arestu otrdien tiks informēta ASV vēstniecība. Šobrīd tā cenšas iegūt atļauju aizturētās personas apciemošanai.

Saūda Arābijā dzimušais bin Ladens ir pasaulē vismeklētākā persona. Par viņa notveršanu tiek piedāvāta 25 miljonu dolāru (14,4 miljonu latu) liela atlīdzība.