Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iedzīvotājus mudinās uz aktīvu līdzdalību 10.Saeimas vēlēšanās

Domubiedru grupa «EjamBalsot.lv» paredzējusi rosināt sabiedrību īstenot Satversmē noteikto suverēno varu un veicināt balsstiesīgo pilsoņu līdzdalību 10.Saeimas vēlēšanās, aģentūru LETA informēja neformālajā apvienībā.

Domu biedru grupu veido Indulis Bērziņš, Inese Birzniece, Andris Brieze, Ieva Dāboliņa, Rolands Irklis, Andris Kangeris, Valdis Liepiņš, Valērijs Valdmanis.

Paziņojumā presei grupa norāda, ka 10.Saeimas vēlēšanas būs» kritiskas Latvijas nākotnei un izšķiroša loma būs katram Latvijas pilsonim».

Organizācija atzīmē, ka politika ir pārāk svarīga, lai to uzticētu tikai politiķiem, uzsverot, ka tieši sabiedrībai ir nepieciešams iesaistīties Latvijas politiskos procesos, veidot aktīvu dialogu ar Saeimas deputātu kandidātiem, kā arī prasīt atbildību, atklātību un godīgumu no valsts pārvaldes un ievēlētajiem tautas pārstāvjiem Saeimā.

Lai «veicinātu plašu sabiedrības iesaistīšanos 10.Saeimas vēlēšanās un politiskajos procesos pēc tam», «EjamBalsot.lv» ir izstrādājusi uzsaukumus un konkrētus ierosinājumus dažādām sabiedrības grupām.

Starp uzsaukumu adresātiem ir vēlētāji, sabiedriskās organizācijas, Latvijas Valsts prezidents, žurnālisti un ziņu mediji, politiskās partijās, to atsevišķi biedri un partiju apvienības, kā arī Saeimas prezidijs, Saeima, deputāti un deputātu kandidāti.

Domu biedru grupa ceturtdien, 17.jūnijā, plkst.12 kino «Rīga» Velvju zālē paredzējusi iepazīstināt ar šāda paša nosaukuma projektu.

«EjamBalsot.lv» norāda, ka projekts sācies jau 2009.gada decembrī ar vēlēšanu reformas biedrības rīkotajām diskusijām par tēmu «Saeimas vēlēšanas - piedalīties vai ignorēt?».

ejambalsot@gmail.com