Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šausmas Kaļķu ielā: bruģa putekļi - garāmgājējiem tieši acīs

Rīgu ik dienu apmeklē tūkstošiem Latvijas un ārvalstu pilsoņu. It kā no huligāniem un zagļiem cilvēki kaut cik ir pasargāti, bet vai esam drošībā nekompetentu dažādu darba veicēju un to vadītāju un amatpersonu bezdarbības dēļ?

15.jūnijā plkst. 13.52 gāju pa Kaļķu ielu. Iepretim Kaļķu ielas 22. namam, kurā atrodas kafejnīca-bārs «Nostalģija», stāvēja zila automašīna ar kravas kasti. Tai bija ieslēgtas dzeltenas bākugunis, uz durvīm uzraksti «LEO», «811D», ar valsts reģistrācijas numura zīmi FZ-3134.

Viens no strādniekiem lika bruģi gar kafejnīcu, bet otrs strādnieks, kas atradās automašīnas kravas kastē, zāģēja bruģi. Putekļi no sazāģētā bruģa ar vēju tika dzīti gājēju virzienā, pūšot putekļus tiem sejā, acīs, uz drēbēm. Arī es šajā brīdī saņēmu kārtīgu putekļu mākoni un pat zaudēju uz kādu mirkli spēju elpot. Acis bija pilnas ar svešķermeņiem, tomēr izvilktu fotoaparātu un nofotografēju notiekošo.

Saskatīju, ka strādnieks, kurš zāģēja bruģi, bija bez aizsargmaskas, aizsargbrillēm, bez aizsargaustiņām, lai pasargātu savu dzirdi no pārmērīga trokšņa. Bruģis tika zāģēts tādā veidā, ka jebkurā mirklī strādnieks ar zāģi varēja iezāģēt sev kājā, jo bruģi stutēja ar kāju, neizmantojot speciālās palīgierīces. Aizsargcimdi netika lietoti, kā arī netika izmantota ķivere vai galvas sega, lai pasargātu savu galvu no putekļiem. Netika izmantota arī iespēja nosegt automašīnu ar aizsargplēvi, lai nepiesārņotu vidi, lai netraucētu garāmgājējiem, nesmērējot viņu drēbes un neradot apdraudējumu viņu drošībai un veselībai. Iespējams, tika pārkāpti arī citi darba aizsardzības noteikumi.

Kā redzams fotoattēlos, par darba un cilvēku drošību ir aizmirsts vai arī nav par šiem jautājumiem ne runāts, ne arī veikta atbilstoša uzraudzība, kontrole. Tad mēs vēl brīnāmies, ka darbinieki bieži sirgst ar arodslimībām, notiek nelaimes gadījumi un tiek apdraudēta citu persona drošība un veselība.