Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pieņem jaunus noteikumus par palīdzības sniegšanu dzīvokļa jautājumu risināšanai Rīgā

Rīgas domes deputāti otrdien pieņēma jaunus saistošos noteikumus par palīdzības sniegšanu dzīvokļa jautājumu risināšanai. 

Ņemot vērā reālo situāciju, paredzēta jauna personu kategorija, kurām pašvaldība sniegs palīdzību. Plānots, ka dzīvokļu rindā varēs uzņemt maznodrošinātas personas, ar kurām kopā dzīvo un kuru apgādībā ir nepilngadīgs bērns, atsevišķi dzīvojošas pensijas vecumu sasniegušas vai par 1. vai 2.grupas invalīdu atzītas personas, ja tās tiek izliktas no tām piederoša dzīvokļa par hipotekārā kredīta, kas ņemts vienīgā dzīvokļa iegādei, parādsaistību nepildīšanu, ja aizņēmums nepārsniedz 100 000 latu. 

Lai nodrošinātu daudzbērnu ģimenes un ģimenes, kurās audzina bērnu invalīdu, ar atbilstošu dzīvojamo telpu, paredzēta šo personu reģistrācija atsevišķā reģistrā. 

Noteikumos papildinātas un precizētas personu kategorijas, kuras varēs reģistrēties sociālās dzīvojamās telpas vai sociālā dzīvokļa izīrēšanai, kā arī īrētās dzīvojamās telpas apmaiņai pret citu. 

Noteikti papildu nosacījumi, kuriem iestājoties Reģistrācijas komisija pieņem lēmumu par atteikumu atzīt personas tiesības saņemt palīdzību, proti, ja personai pieder nekustamais īpašums - dzīvošanai derīgs dzīvoklis, dzīvojamā māja, jebkurš zemes gabals Rīgā vai tāds zemes gabals ārpus pilsētas administratīvās teritorijas, kas lielāks par vienu hektāru -, persona saņēmusi naudas kompensāciju par īres līguma izbeigšanu, vienam no laulātajiem pieder nekustamais īpašums, pagājuši mazāk nekā pieci gadi pēc pašvaldības palīdzības saņemšanas un citi. 

Saistošie noteikumi «Personu, kurām nepieciešama palīdzība dzīvokļa jautājumu risināšanā, reģistrācijas un palīdzības sniegšanas kārtība» vēl būs jāsaskaņo Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā, bet pēc tam jāpublicē laikrakstā «Latvijas Vēstnesis».