Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vidzemē visoptimistiskākais skatījums uz mājokļu cenu kāpumu

Jaunākais «SEB» mājokļa cenu indikators rāda, ka nemainīgi visoptimistiskākais skatījums uz mājokļa cenu kāpumu saglabājas Vidzemē, portālu «Apollo» informēja «SEB bankas» sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Strazda.

Savukārt Kurzemē un Latgalē mājokļu cenu kritumu prognozētāju skaits ir lielāks nekā cenu kāpumu prognozētāju skaits. No visiem reģioniem Kurzemē procentuāli ir visvairāk iedzīvotāju, kas nākotnē sagaida mājokļu cenu kritumu.

35% Vidzemes novada iedzīvotāju tic, ka mājokļu cenas pēc gada būs augstākas nekā šobrīd. Vēl maijā tā uzskatīja 31% iedzīvotāju. Par diviem procentpunktiem (15%) ir pieaudzis arī to vidzemnieku skaits, kas sagaida mājokļu cenu tālāku kritumu gada laikā. Savukārt 36% respondentu uzskata, ka mājokļu cenas nākamgad būs tādas pašas kā patlaban.

Arī Zemgalē cenu kritumu prognozētāju skaits ir lielāks. Šomēnes 25% Zemgales iedzīvotāju uzskata, ka gada laikā var sagaidīt mājokļu cenu kāpumu. Ievērojami samazinājies to Zemgales iedzīvotāju skaits (14%), kas prognozē cenu krituma turpināšanos. Maijā tā uzskatīja 23% respondentu. Savukārt 35% respondentu prognozē mājokļu cenu atrašanos pašreizējā līmenī arī pēc 12 mēnešiem, kas ir par pieciem procentpunktiem vairāk kā iepriekš.

Kurzemē 30% respondentu uzskata, ka mājokļu cenas pēc gada būs mazākas nekā šobrīd. Savukārt 31% domā, ka mājokļu cenas gada laikā nemainīsies. Respondentu skaits, kas sagaida augstākas mājokļu cenas, ir vien 14% aptaujāto.

Latgalē ir novērojama tendence uzlaboties vispārējam viedoklim par mājokļa cenu kāpumu. Maijā 19% Latgales iedzīvotāju uzskatīja, ka mājokļu cenas pēc gada būs mazākas nekā šobrīd. Savukārt pēdējie dati liecina, ka patlaban tā uzskata 25% respondentu. Par trīs procentpunktiem (17%) pieaudzis arī aptaujāto skaits, kas cer uz cenu kāpumu.

Latgales reģionā, tāpat kā Kurzemē un Zemgalē, valda vislielākā nenoteiktība attiecībā uz nākotni, jo ceturtā daļa aptaujāto iedzīvotāju atturējās prognozēt mājokļu cenu izmaiņas.