Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs runas par Kalnmeiera saistību ar viņu dēvē par «slima suņa murgiem»

Ventspils mērs Aivars Lembergs  publiskajā telpā izskanējušos pieļāvumus par ģenerālprokurora amata kandidāta Ērika Kalnmeiera iespējamo saistību ar viņu dēvē par «slima suņa murgiem», bet kandidātam vēl ieviest kārtību prokuratūrā.

Sarunā ar aģentūru BNS Lembergs neslēpa sašutumu, ka cilvēku, kuram, tāpat kā viņam, patīk medīt, turklāt Ventspils puses Ugālē, automātiski saista ar Lembergu. «Nu tas ir vēl divkārt šausmīgi, ka viņš ir dzimis Ventspils rajonā,» ironiski klāstīja Lembergs un piebilda, ka «tas viss ir slima suņa murgi».

Mainot sarunas toni no ironiskā uz nopietno, Lembergs norādīja, ka Kalnmeieru nepazīst un viņam nav nekādas citas saistības ar Ventspils mēru, kā vien tāda, ka viņš savulaik izskatījis divas Lemberga sūdzības par zemākstāvošiem prokuroriem un abas sūdzības noraidījis.

Lembergs sacīja, ka nezinot, kāda varētu būt viņa kolēģu no Zaļo un zemnieku savienības attieksme pret Kalnmeieru, un atzina, ka svarīgi ir noskaidrot, ar kādu motivāciju viņš piekritis pretendēt uz šo amatu - «sekretāres, lielākas algas un dienesta mašīnas dēļ vai viņš grib reāli strādāt».

Ievēlēšanas gadījumā Kalnmeieram viņš novēl ieviest kārtību Ģenerālprokuratūrā, «padarot to no PSRS laika prokuratūras par Eiropas prokuratūru», galvenokārt nodalot izmeklēšanas sadaļu no uzraugošās.

Jau vēstīts, ka Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs nolēmis ģenerālprokurora amatam virzīt prokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokuroru Kalnmeieru. Bičkovičs arī vairākkārt uzsvēra, ka konsultācijas ar partijām līdz šim nav notikušas, taču viņš pauda pārliecību, ka neredz nekādus šķēršļus pretendenta apstiprināšanai amatā.

Kalnmeiers jau īsi pēc oficiālā paziņojuma par pretendēšanu uz atbildīgo amatu neslēpa skepsi par plašsaziņas līdzekļos pausto par politiķu saistību ar tiesībsargājošajās instancēs strādājošajiem. Kalnmeiers arī pēc atkārtotiem jautājumiem par saistību ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu (Zaļo un zemnieku savienība) tikai atbildēja, ka šo politiķi klātienē redzējis vienu reizi - prokuratūras kāpnēs, ejot pretējos virzienos un pat nesasveicinoties, jo viens otru nepazīstot. Arī pēc tam, kad žurnālisti uzsvēra sakritības par viņa vaļasprieka - medību - vietas izvēli Ugāles apkaimē un viņa pazīšanos ar Lemberga advokātu Guntaru Antomu, Kalnmeiers noraidīja jebkādu saistību un neslēpa sašutumu, ka mediju pārstāvji meklē iespējas atrast sliktās ziņas.

Kalnmeiers ir Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokurors, dzimis 1960.gadā. 1987.gadā viņš absolvējis Latvijas Universitāti tiesību zinātņu specialitātē, bet 2004.gadā ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē.