Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kārlis Īle izcīna tiesības piedalīties Pasaules Smilšu skulptūru čempionātā

Latvijas tēlnieks Kārlis Īle aizvadītajās brīvdienās Helsinkos ieguvis pirmo vietu Starptautiskajā konkursā «Art meets Sand» un līdz ar to arī godpilnās tiesības piedalīties Vispasaules Smilšu skulptūru čempionātā «World Championship of Sand Sculpting».

Šobrīd vairākās vietās pasaulē noris smilšu skulptūru sacensības, kuru laureāti septembrī savu māku varēs rādīt ASV - prestižajā Vispasaules smilšu skulptūru čempionātā «World Championship of Sand Sculpting».

Arī Helsinku Zooloģiskais dārzs no 9. līdz 13. jūnijam rīkoja šādu smilšu skulptūru konkursu, kurā piedalījās Eiropas spēcīgākie smilšu skulptūru mākslinieki. Kopā konkursa žūrija uzaicināja pretendentus no 8 valstīm – Somijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Dānijas, Norvēģijas, Krievijas un Lielbritānijas. Konkursa tēma bija bioloģiskā daudzveidība un tās saglabāšana.

Pirmās vietas ieguvējs Kārlis Īle, kurš vairāk pazīstams kā akmens skulptūru tēlnieks un dažādu starptautisku ledus skulptūru festivālu laureāts, savā darbā «The first breath of newborn whale» atveidoja Zilo vaļu mazuļa galvu dabiskā lielumā - brīdī, kad šis mazulis iznirst no okeāna, lai ievilktu savu pirmo elpu. Cilvēku plaukstu nospiedumi uz vaļu mazuļa muguras simboliski attēlo ne tikai cilvēces alkatīgumu vaļu medībās, bet arīdzan šīs pašas cilvēces spēju vaļus aizsargāt. Skulptūra tapusi pateicoties skumjajam faktam, ka Zilos vaļus, iespējams, lielākos dzīvniekus Zemes vēsturē, salīdzinoši īsā laikposmā cilvēki gandrīz pilnībā iznīcināja.

Konkursa darbi tika vērtēti vairākās kategorijās: mākslinieciskās kvalitātes, tehniskais izpildījums un tematiskā atbilstība. Piešķirot Kārlim zelta kausu, žūrija atzīmēja, ka darbs īpaši iepriecinājis ar formas tīrību un izcilu tehnisko izpildījumu, kā arī ar aizkustinošo vēstījumu.

Kārlis Īle stāsta, ka 2,8 m augstā skulptūra tika izgatavota 4,5 dienās jeb 36 stundās. Konkurence tiešām esot bijusi spēcīga un laika apstākļi, kā tas mēdz gadīties, sarežģīti. Tomēr visas skulptūras, neraugoties uz lietu vairāku dienu garumā, veiksmīgi pabeigtas un visu vasaru būs aplūkojamas Helsinku Zooloģiskajā dārzā.