Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Rīgas satiksme» uz pusi samazinās direktoru skaitu

Pēc funkcionālā audita veikšanas pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» nolēmusi uz pusi samazināt direktoru skaitu, un no pašreizējiem 13 direktoriem darbu turpinās tikai seši.

Kā šodien žurnālistiem stāstīja «Rīgas satiksmes» valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens, rezultātā būs iespējams samazināt 175 pilnas darba slodzes, tostarp 15 augstākā līmeņa vadītāju amatus.

Kopējie ietaupījumi sasniegs 1,2 miljonus latu gadā. «Tas ir liels ieguvums, jo administratīvās izmaksas nepārsniedz 3% no uzņēmuma kopējām izmaksām,» sacīja Bemhens.

Reorganizāciju uzņēmumā plānots pabeigt četru mēnešu laikā līdz 1.novembrim.

Ekspluatācijas direktors būs Jānis Dziedātājs, tehniskā atbalsta direktors - Ingvars Šnikvalds, infrastruktūras uzturēšanas un attīstības direktors - Igors Volkinšteins, finanšu direktore - Tamāra Dāvidsone, administratīvo resursu pārvaldības direktore - Elīna Epalte-Drulle, bet pakalpojumu attīstības un pārdošanas direktors būs Igors Žagars. Direktori uzņēmuma valdē nestrādās.

Funkcionālo auditu veica kompānija SIA «PricewaterhouseCoopers». Audita veikšana pagājušajā gadā izmaksāja 19 000 latu, bet šogad 26 000 latu, tātad kopējās audita izmaksas bijušas 45 000 latu. Bemhens uzsvēra, ka audits noteikti ir atmaksājies, jo rasta iespēja ietaupīt 1,2 miljonus latu.

Pēc Bemhena teiktā, uzņēmumā strādā kopā aptuveni 4800 darbinieki. Zemākā līmeņa darbiniekus reorganizācija neskaršot, un arī algas neesot plānots samazināt.

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Vadims Baraņņiks (SC) atzina, ka «Rīgas satiksmē» bijusi pārāk smaga struktūra un vajadzējis samazināt izdevumus šīs struktūras uzturēšanai.

Bemhens atzina, ka nevarot pateikt, vai šī miljona latu ekonomija dos iespēju samazināt braukšanas tarifu, jo daudz kas esot nosakāms domes deputātiem, piemēram, dotācijas lielums «Rīgas satiksmei». Savukārt Baraņņiks norādīja, ka dome grib samazināt braukšanas maksu, bet to nedrīkst darīt uz pakalpojumu kvalitātes rēķina.

Preses konferencē piedalījās arī SIA «PricewaterhouseCoopers» vadošais partneris Ahmeds Abū Šarhs, kurš pastāstīja, ka šis audits esot starptautiski pieņemts veids uzņēmumu darbības analīzei. Uzņēmumu darbība tiekot salīdzināta pēc starptautiskās labās prakses standartiem, un pēc tam tiek izstrādāti ieteikumi, kurus ieviesīs pats uzņēmums.