Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Miķelsona advokāts sašutis: tiesā notikusi «tukša gaisa kulšana»

Latvijas energoapgādes kompānijas «Latvenergo» valdes priekšsēdētāja Kārļa Miķelsona advokāts Egons Rusanovs pauž sašutumu par to, ka nav zināms, kā īsti izpaudušās Miķelsona, iespējams, nelikumīgās darbības, kas viņam tiek inkriminētas.

Advokāts žurnālistiem norādīja, ka Miķelsons tiek turēts aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju saistībā ar diviem Šveices un Turcijas uzņēmumiem, kas jau izskanējuši presē. Tomēr, kā tieši Miķelsona, iespējams, nelikumīgās darbības izpaudušās, nav zināms. «Tad kā mēs varam aizstāvēties? Tas ir absurds, vienkārši absurds,» teica Rusanovs, norādot, ka tas ir rupjš cilvēktiesību pārkāpums un tā kriminālprocesu neveic.

«Miķelsona kungs, pat nezinot to aizdomu apmēru, mēģināja šodien skaidrot, ka no viņa kā vienas personas nekas nav atkarīgs šo lēmumu pieņemšanā un ka tur ir iesaistītas vismaz 50 personas, tostarp augstāka ranga amatpersonas nekā viņš, tad kāpēc uzreiz uzskatīt, ka viņš ir izdarījis ko krimināli sodāmu?» uzsvēra Rusanovs.

Viņš tādējādi pauda viedokli, ka tiesā pašlaik notiek «tukša gaisa kulšana», kad aizstāvība pat īsti neko nevar atbildēt, jo nekādi konkrēti fakti netiek darīti zināmi.

Rusanovs arī informēja, ka par Miķelsonu liecinājusi kāda persona, kas norādījusi uz viņu kā nozieguma izdarītāju. Advokāta rīcībā gan nebija informācijas, kas ir šī persona. Advokāts lūdzis nekavējoties veikt konfrontēšanu, lai varētu atspēkot tos argumentus, kurus šī persona izteikusi, taču šis lūgums ignorēts.

Tāpat Miķelsona advokāts ceturtdien pieteicis lūgumu iepazīties ar tiem materiāliem, uz kuriem balstīti procesa virzītāja minējumi par to, ka Miķelsons traucēs patiesības noskaidrošanai vai pat varētu izdarīt jaunus noziegumus, kā norādīts pieteikumā.

Advokāts arī sacīja, ka ir lūdzis izvērtēt kratīšanas pamatotību. Pēc viņa teiktā, visas kratīšanas, kas tika veiktas, izdarītas bez izmeklēšanas tiesneša sankcijas. «Esmu iesniedzis sūdzību, tiesa to nav pieņēmusi, norādot, ka tiesa nav neko sankcionējusi, tādēļ ne par ko nevar sūdzēties, un tas jādara prokuroram,» viņš klāstīja un atzina, ka lēmumos izmeklētājs gan norādījis, ka jāsūdzas tieši Centra rajona tiesā. «Faktiski sanāk, ka kratīšanas izdarītas bez jebkādas motivācijas,» secināja advokāts, norādot, ka «šajā valstī neviens nevar būt drošs, ka pie viņa neatnāk bez tiesneša sankcijas un neizkrata».

Ja tiesa izlems par Miķelsona apcietināšanu, šis lēmums noteikti tiks pārsūdzēts, uzsvēra Rusanovs.

Advokāts informēja, ka Miķelsons tika aizturēts viņa dzīvesvietā kratīšanas laikā pulksten 7.30 no rīta. Pats advokāts pie klienta ieradies ap pulksten 9.30 un vairākkārtēji vērsis uzmanību uz to, ka aizturēšana ir jānoformē, kas savukārt tika izdarīts vien pulksten 11.15.

Kratīšanas laikā pie Miķelsona tika atsavināti gan dokumenti, gan naudas līdzekļi, sacīja Rusanovs un piebilda, ka Miķelsons ir pietiekami turīgs cilvēks un viņam ir tiesības mājās turēt naudas līdzekļus, kas ir adekvāti tiem, kuri norādīti viņa ieņēmumu deklarācijā.

Viņš arī pauda cerību, ka piedzīvos tos laikus, kad tiks bargi sodīti tie, kas citiem cilvēkiem netaisni atņem brīvību. «Nu nedrīkst tā rīkoties, vienkārši paņemt un ceremoniāli degradēt cilvēku, kurš vēl vakar, aizvakar bija cienīgs, godīgs cilvēks, un pēkšņi viņu padara par kaut kādu pērtiķi būrī. Tas ir vienkārši nepaļaujami,» teica Rusanovs.

Uz brīdi tiesas zāli pameta arī Miķelsons, taču viņš žurnālistiem neteica ne vārda.

Jau vēstīts, ka tiesa ceturtdien lemj par drošības līdzekli Miķelsonam. Tiesas lēmums būs zināms pulksten 13.30.

Jau ziņots, ka saistībā ar «Latvenergo» amatpersonu iespējamajām pretlikumīgajām darbībām laika posmā no 2006. līdz 2010.gadam KNAB ir sācis kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kukuļņemšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Kriminālprocess ir sākts pirmdien, 14.jūnijā, un tā ietvaros otrdien, 15.jūnijā, aizturētas kopumā septiņas personas.

Pēc Ekonomikas ministrijas sniegtās informācijas, KNAB tostarp aizturējis Miķelsonu, Meļko, «Latvenergo» meitasuzņēmuma «Sadales tīkls» valdes priekšsēdētāju Ivaru Liuziniku, «Sadales tīkla» valdes locekli Andreju Stalažu un «Sadales tīkla» Austrumu reģiona tehnisko vadītāju Edgaru Vitkovski.

«Latvenergo» ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus. «Latvenergo» koncernā ietilpst «Latvenergo» un pieci meitasuzņēmumi - «Augstsprieguma tīkls», «Sadales tīkls», «Latvenergo Kaubandus», «Latvenergo Prekyba» un «Liepājas enerģija».