Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jāņu egle pie Rātsnama?

Sens latviešu ticējums vēsta — ja Jāņos līst, būs slapja vasara, bet ja Jāņos krīt sniegs, esi bijis nopietni iedzēris. Tuvojas latviešu nacionālie Līgo svētki, taču Rīgas vides labiekārtotāji vai nu dzīvo Ziemeļpolā, kur valda mūžīgais sasalums un neviens par Līgo svētkiem nav dzirdējis vai cenšas uzmanību pievērst ar ko dikti ačgārnu. Vai arī kādam ierēdnim pie darba galda klājas nu gluži kā ticējumā...

Ziemassvētki ir vēl aiz kalniem, vēl pārlaidīsim «Jauno vilni», palaidīsim bērnus 1.septembrī skolā, svinēsim Lāčplēša dienu un 18. novembri. Taču jau šobrīd Rīgas centrā uzslieti divi pamanāmi un visai negaumīgi «Ziemassvētku» rotājumi, abi līdzās Rātsnamam.

Viens no tiem skaisti nodēvēts par «Ziemassvētku egles biroju» un atrodas līdzās āra kafejnīcai pa labi no Rātsnama. Vertikālo spīdošo konstrukciju vainago elektronisks dienu skaitītājs līdz Ziemassvētkiem. No attāluma pat grūti saprast, kam vajadzīga šī māžošanās un kādu devumu tā dod Rīgas tēla pucēšanā.

Gribi zināt, cik dienu atlicis līdz Ziemassvētkiem? Konstrukciju vainago elektroniskais dienu skaitītājs.

Otra mākslīga konstrukcija egles formā ar mākslīgiem priežu/egļu/skuju zariem uzslieta laukumā, tuvāk Okupācijas muzejam.

Ej nu sazini, ko tagad darīt — sākt tīstīt Ziemassvētku dāvanas vai tomēr pievērsties Līgo svētku tradīcijām?