Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunus pierādījumus Kačiņska lidmašīnas avārijas vietā meklēs arheologi

Uz vietu, kur aprīļa sākumā avarēja Polijas prezidenta Leha Kačiņska lidmašīna, dosies poļu arheologi, medijiem apstiprināts Ārlietu ministrijā. Speciālisti mēģinās atrast jaunus iespējamos pierādījumus.

Zinātnieki, kas strādājuši Āfrikā un Tuvajos Austrumos, spēšot notikuma vietā atrast tādas lidmašīnas detaļas, kuras nevarēja pamanīt izmeklētāji, strādājot pēc citādām metodēm.

Tomēr, lai izdotos šāds «eksperiments» nepieciešama piekrišana arī no Krievijas, kuras speciālisti veica traģēdijas izmeklēšanu. Krievijas mediji norāda, ka šāda projekta apstiprināšani būs nepieciešams ilgs laiks.

«Mēs visu laiku veicam pārrunas [ar Krieviju], lai mūsu arheologi varētu doties uz notikuma vietu,» norādījis kāds ministrijas pārstāvis.

Poļu mediji ziņo, ka arheologi avārijas vietā varētu ierasties šā gada rudenī. Turp doties varētu desmit Polijas Zinātņu akadēmijas arheologi.