Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai garnadzim viegli sameklēt upuri internetā? Elementāri...

Modernizācija nestāv uz vietas. Visparastākie noziedznieki apguvuši interneta milzīgos plašumus un izmanto globālo tīmekli noziegumu plānošanai, dalās pieredzē ar saviem «kolēģiem» un sekotājiem, vēstī «Newsweek.ru».

«Pārdošanā ir dažādas interesantas lietiņas, tajā skaitā dažādas gailenes». Šāds slidinājums, ko kādā mājaslapā izvietojusi persona ar lietotājvārdu Kalašņikovs, izraisījis milzu interesi. «Cenas nomet arī gailenēm,» raksta kāds cits vietnes lietotājs ar lietotājvārdu Vasarnieks. Virtuālo «sēņotāju» sarakste pievērsa arī likuma sargu uzmanību, jo par gailenēm kriminālajās aprindās dēvē patronas.

Krievijas milicija norāda uz kādu jaunu tendenci: uzreiz aiz kibernoziedzniekiem internetā iefiltrējušies arī tipiskie noziedznieki. «Virtuālajā pasaulē jau ir interešu klubi, specializēti veikali un citas iespējas,» norāda viens no Krievijas Iekšlietu ministrijas darbiniekiem, kurš ikdienā cīnās ar noziedzību globālajā tīmeklī.

Viņš norāda, ka interneta popularitāte noziedznieku vidū ir viegli skaidrojama. «Viņiem vairs nav jāriskē un jātiekas aci pret aci. Apmainīties ar pieredzi, atrast zagtu mantu pircēju vai pārdevēju tagad var arī internetā,» norāda milicijas pārstāvis.

Nedēļu būšu Maldīvu salās...

Internetā, protams, nevar nozagt maku, auto vai apzagt dzīvokli, bet tīmeklis ir sava veida piekļuves tunelis. Izmeklētāji stāsta, ka daudzi garnadži, kas grib apzagt kādu privātmāju, savus upurus meklē tādās mājaslapās kā «Odnoklasniki» vai «Vkontakte». «Cilvēki paši sevi iegāž, jo viņiem pārlieku patīk izvietot šādās vietnēs savu savrupmāju, dārgo automašīnu, jahtu un citu vērtīgu mantu foto. Un tad vēl cilvēks pieraksta klāt «Nedēļu būšu Maldīvu salās»,» stāsta izmeklētājs un piebilst, ka garnadzim atliek vien uzzināt upura adresi, jo vārdu un uzvārdu viņš jau zina.

Līdzīgā veidā savus upurus meklē arī autozagļi. «Pasūtījums bieži vien ir saistīts ar konkrētu mašīnas krāsu, komplektāciju, izlaiduma gadu,» norāda milicijas pārstāvis. Autozagļi noskata auto portālos un interneta klubos, kur sludinājumos iespējams meklēt mašīnas, vajadzīgos parametrus. Stāvvietas atrašanās vietu noskaidrot neesot grūti. Lielākoties automašīnas nozog no viņu īpašnieku namu pagalmiem. Īpašnieki, paši to nesaprotot, palīdz zagļiem, jo sludinājumos atstāj savu stacionārā tālruņa numuru. Tālāk adresi atrast vairs nav problēmu.

Augstās tehnoloģijas apguvuši pat čigānu izcelsmes narkobaroni

Mūsdienu tehnoloģijas apguvuši pat čigānu (romu) izcelsmes narkobaroni. Zeļenogradā aizturēta kāda ģimene, kas visai neparastā veidā tirgojusi heroīnu: vietējie narkomāni ar īsziņu starpniecību pasūtījuši čigāniem devu un atbildes īsziņā saņēmuši bankas konta numuru, uz kuru bija jāpārskaita nauda.

Narkomāni apmaksājuši pirkumu un MMS veidā sūtījuši narkotirgoņiem bankas apstiprinājumu par maksājuma veikšanu. Pēc tam pircējam ar īsziņas starpniecību pavēstīta slēpņa adrese, kur atrodas deva.