Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaundžeikars: Kalnmeiera bažas apliecina aizdomas par noklausīšanos

Nule ģenerālprokurora amatam izvirzītā Ērika Kalnmeiera bažas par telefona sarunu noklausīšanos tikai apliecina arī parlamentāriešu iepriekš izteiktās aizdomas, ka šādas darbības nesankcionēti tiešām ir iespējamas.

Šādu pārliecību aģentūrai BNS pauda Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Dzintars Jaundžeikars (LPP/LC), lūgts komentēt Kalnmeiera ceturtdienas izteikumus par to, ka, iespējams, notikusi viņa vai Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča telefona sarunu noklausīšanās.

«Tas vēl vairāk apliecina arī to, ko komisijā runājām. To, ka tiešām notiek šādas noklausīšanās vai izsekošanas,» teica deputāts, piebilstot, ka tas tikai nozīmējot, ka arī viņa «bažas nav bijušas veltas».

Tautas kalps vienīgi pauda cerību, ka prokuratūra nopietni pievērsīsies šim jautājumam un izvērtēs notiekošo.

Jau vēstīts, ka Kalnmeiers pie šādiem secinājumiem nonācis, analizējot politiķu publiskajā telpā paustos apgalvojumus, ka vienošanās par viņa iecelšanu jau atsevišķu politisko spēku starpā panākta un viņa izvirzīšana bijusi jau zināma pirms oficiālā Bičkoviča paziņojuma. Tas gan esot tikai viņa pieņēmums un personīgs loģiski izdarīts secinājums, ņemot vērā to, kad viņš oficiāli uzaicināts apliecināt savu piekrišanu kandidēt un kad ziņas jau bija izplatījušās parlamentā.

«Tā ir viena no versijām, kā es varu tikai izskaidrot, kā šāda informācija kļuva zināma, pirms viņa vispār tika publiskota,» klāstīja ģenerālprokurora amata kandidāts. Turklāt «šāda informācija publiskajā telpā un šādas runas par to, ka notiek nesankcionēta noklausīšanās, nav nekāds jaunums».

«Ja tāda noklausīšanās ir notikusi, nepārprotami 100% tā ir nelikumīga un nekad nav bijusi sankcionēta,» uzsvēra Kalnmeiers, piebilstot, ka parasti šādu atļauju noklausīties telefonsarunas izsniedz AT tiesnesis. Tādēļ jābūt izdarītam ļoti smagam ģenerālnoziegumam, lai ko tādu sankcionētu pret AT vadītāju vai prokuroru.

Ziņots arī, ka arī Jaundžeikars nesen ar aizdomām par sarunu noklausīšanos vērsās Ģenerālprokuratūrā, norādot, ka šīs bažas viņam radušās pēc KNAB konflikta saasināšanās.