Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par ERAF līdzekļiem renovēs vēl 16 daudzdzīvokļu mājas

Jūnija pirmajā pusē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ir noslēgusi 16 jaunus līgumus Eiropas Reģionāla attīstības fonda aktivitātes «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» ietvaros, portālu «Apollo» informēja Ekonomikas ministrija (EM).

Renovācijas darbus sāks astoņās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās Valmierā. Projektus īstenos arī Ugāles novadā (2), Ventspilī (2), Burtnieku novadā (1), Rīgā (1), Salaspils novadā (1) un Salacgrīvas novadā (1).

Šo mājokļu renovācijai tiks piesaistīts ES fondu līdzfinansējums 631 156,47 latu apmērā.

Šajās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās lielākoties veiks ārsienu, cokola, pagraba un bēniņu siltināšanu, vējtvera durvju nomaiņu, jumta pārseguma renovāciju un siltināšanu, logu nomaiņu kāpņu telpās, siltumapgādes sistēmas renovāciju, pamatu hidroizolācijas izbūvi un nostiprināšanu, un individuālās siltumapgādes sistēmas modernizāciju.

EM ir gandarīta, ka 2010.gada pavasarī šīs atbalsta programmas ietvaros renovācijas darbi uzsākti aptuveni 100 daudzdzīvokļu mājās gandrīz 20 apdzīvotās vietās visā Latvijā. Kā apliecina nozaru asociāciju pārstāvji - vērojama tendence, ka dažviet pat pietrūkst sastatņu un būvnieki pierakstās uz tām rindā. Vērtējot šo procesu no ekonomiskās aktivitātes viedokļa, pozitīvi vērtējams arī darba apjoma un darba vietu pieaugums būvniecības nozarē.
 
Iepazīstoties ar datiem par siltumenerģijas patēriņu jau renovētajās mājās, var secināt, ka pēc renovācijas siltumenerģijas patēriņš šajās mājās ir samazinājies vidēji par 40 %. Tas liecina, ka programmā izvirzītais mērķis – pēc renovācijas mājas energoefektivitātei ir jāpalielinās par 20% – ir sasniegts dubultā apmērā, dažviet pat vēl vairāk, norāda EM.
 
Kopumā programmas ietvaros ir iesniegti 162 projekti no 36 apdzīvotām vietām par kopējo līdzfinansējuma apjomu 7 864 964,54 latu. Šajā laika posmā noslēgti 69 līgumi par projektu īstenošanu, to kopējais finansējuma apjoms ir 3,5 miljoni latu. 

Visvairāk projektu iesniegumi ir saņemti no Valmieras, Liepājas, Ventspils un Limbažu novada.