Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Apollo» piedāvā: MX2 vācu talants Kens Rocens

Tuvojoties pasaules motokrosa čempionāta MX1 un MX2 izcīņai Ķegumā, «Apollo» tupina rubriku par motokrosa aizkulisēm. Šoreiz uzmanības centrā tikai 16 gadus vecais Vācijas braucējs Kens Rocens, kurš MX2 klases kopvērtējumā ar 247 punktiem ieņem 2. vietu.

Pirmo reizi viņš sevi skaļi pieteica 2007. gadā, kad kļuva par pasaules junioru čempionu, bet vēlāk sekoja 2009. gads, kad savā dzimtenē izcīnīja pirmo uzvaru kādā no MX2 «Grand Prix» posmiem, bet divus posmus vēlāk Zviedrijā pirmo reizi uzvarēja kādā no braucieniem. Toreiz vēl 15 gadus vecais braucējs pārsteidza visu motokrosa eliti. 174 cm garais motokrosists jau tagad trasē veic iespaidīgus lēcienus. Kas ar viņu notiks 20 gadu vecumā?

Pieckārtējais pasaules čempions 500 cc klasē Džoels Smets ir norādījis, ka jaunais vācu talants var kļūt par vienu no labākajiem braucējiem, kāds Eiropā ir redzēts.

Pēc savas pirmās uzvaras karjerā kādā no pasaules čempionāta «Grand Prix» posmiem Rocens sacīja: «Es cerēju, ka varu uzvarēt, taču mans sākotnējais mērķis bija tikt uz pjedestāla. Man pat nebija tik svarīgi – būšu pirmais, otrais vai trešais, taču uzvarēju un tas ir lieliski,» norādīja braucējs.

Rocens ir jaunākais «Grand Prix» posma uzvarētājs MX2 klasē. Pats sportists pēc uzvaras par to pat nepiedomāja. «Man šo faktu pateica, kad nokāpu no moča, taču es jau paspēju to aizmirst. Es par šādām lietām nedomāju. Līdzjutēji bija traki, es viņus dzirdēju katrā aplī un viņi man deva papildus stimulu.»

Varētu likties, ka Rocens ir zaļš gurķis, kurš lidinās pa mākoņiem un ir gatavs jau rīt pārkāpt uz MX1 moča, lai ar dubļiem nomētātu pasaules vadošos braucējus. Taču tā gluži nav. Protams, lielākie sasniegumi un dzīves skola viņam vēl priekšā, taču savos 16 viņš spēj saglabāt mieru un ar galvu sienā neskriet. Viņš apzinās, ka izsisties var tikai ar smagu darbu un, ka viņš nav vienīgais, kurš finiša karogu grib šķērsot pirmais.

«Es apzinos, ka 2010. gadā uz mani skatīsies kā uz vienu no vadošajiem braucējiem, taču zinu, ka šī ir tikai viena medaļas puse, par kuru aizdomājas daudzi braucēji. No manas komandas spiediens nebūs. Zinu, ko varu izdarīt, taču mēs gribam saglabāt līdzšinējo darba stilu,» savā blogā saka braucējs.

Rocens norāda, ka jācīnās ne tikai ar braucējiem, bet arī ar savu veselību. «Trasē ir daudzi konkurenti, bet par tādu var uzskatīt arī savu veselību, jo nākas cīnīties ar traumām. 15 posmu laikā svarīgi ir nedabūt tās, lai varētu aizvadīt labu sezonu. Uzvarēt Marvinu Maskvinu (MX 2 čempionu) var, izdarot spiedienu uz viņu. Gribu redzēt, cik spēcīgs viņš ir. Darīšu visu. Es varu pārspēt šos braucējus, ja pareizi rīkošos,» savas spējas apzinās # 94.

Kens Rocens – Vācija
Dzimis 1994. gada 29. aprīlī
Komanda: «Team Teka Suzuki Europe World» MX 2
Motocikls: «Suzuki» RM-Z 250
2009. gada sezonā 5. vieta (390 punkti).