Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iespējamais kanibāls izrādījies 1987.gadā dzimis bezdarbnieks

Maija vidū Rīgas psihoneiroloģiskās slimnīcas speciālisti pauda bažas par iespējamu kanibālu Latvijā. Mediķi vērsās policijā, lai noskaidrotu, vai bažām ir pamats. Izrādījās, ka iespējamais kanibāls nemaz nav kanibāls, bet kāds jaunietis, kurš vēlējies noskaidrot sabiedrības reakciju. Viņam gan par šo «joku» būs jāstājas tiesas priekšā par huligānismu, portālam «Apollo» pavēstīja Rīgas policijas pārstāve Sigita Pildava.

Stāsts par iespējamu kanibālu sākās, kad pie mediķiem vērsās kāda jauniete, kuru satraukuši kāda interneta portāla lietotāja uzdotie jautājumi, piemēram, kāpēc asinis ir sāļas, kā garšo cilvēka gaļa un cik tā maksā, kur var iegādāties ķirurga piederumus un vai maniaki ir vainojami pie tā, ko viņi dara. Mediķi arī atzinuši, ka bažām ir pamats, jo, iespējams, jautājumu uzdevējs varētu arī īstenot savas fantāzijas. Tāpat psihoneirologi atzinuši, ka, iespējams, bažām nav pamata, taču šādi gadījumi būtu jāpārbauda, lai izvairītos no šaušalīgām sekām.

Izmeklēšanas gaitā policisti noskaidroja personu, kura interneta vidē ievietojusi biedējošos tekstus. 15.jūnijā policija aizturēja kādu 1987.gadā dzimušu jaunieti. Viņš savu vainu atzīstot un nožēlojot izdarīto. Viņš esot gribējis zināt, kāda būs sabiedrības reakcija.

Kriminālprocess pārkvalificēts uz citu pantu - par rupju sabiedriskā miera traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru. Tas paredz sodu brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, arestu, piespiedu darbu vai naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.

Aizturētajam kā drošības līdzeklis piemērota policijas uzraudzība. Jaunietis šobrīd nekur nestrādā, bet iepriekš darbojies kā programmētājs.

LNT raidījums «Top 10», stāstot par mediķu bažām par iespējamu kanibālu vēstīja

Speciālisti norāda, ka mūsu valstī esošo kanibālu motivācija bijusi pārspīlētas pārākuma apziņas izpausme. Tika nogalinātas divas sievietes un vēlāk arī sadalītas, viņu gaļa tika glabāta ledusskapī un lietota uzturā, jo slepkava šādi realizēja savu pārākuma apziņu.