Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķegumā PČ Latvijas «Grand Prix» uz starta 13 Latvijas braucēji

Pēc Līgo svētkiem 26. un 27. jūnijā Latvijā norisināsies Baltijā svarīgākās un vērienīgākās sporta sacensības šogad – Pasaules MX1 un MX2 motokrosa čempionāta Latvijas «Grand Prix» (GP) izcīņa, kas pagājušajā gadā motocentrā «Zelta Zirgs» satricināja visu Baltijas valstu motosporta fanu sirdis.

Katra valsts, uzņemot savā zemē šīs Pasaulē nozīmīgās motokrosa sacensības, īpaši šim posmam var pieteikt vairāk dalībniekus. MX1 Latvijas GP organizatoram «Baltijas Kausa Fondam» šogad ir izdevies panākt, ka Ķegumā papildus trim regulārajiem čempionāta Latvijas pārstāvjiem uz starta stāsies vēl astoņi Latvijas motokrosa speciālisti.

Papildus šogad Pasaules čempionāta MX1 klasē patstāvīgi startējošajam Ivo Šteinbergam, Ķegumā pasaules stiprākajiem motobraucējiem pretī stāsies vēl četri labākie Latvijas MX1 klases sportisti – pieredzējušais Lauris Freibergs, Latvijas MX1 čempionāta līderis Niks Apfelbaums, kā arī mūsu jaunie talanti Toms Macuks un Dāvis Ivanovs, kuriem Latvijas GP faktiski būs debija karaliskajā MX1 klasē Pasaules līmeņa sacensībās.

MX2 klasē Latviju visu sezonu pārstāv divi Latvijas jaunie motokrosisti Matīss Karro un Augusts Justs. Matīss šogad demonstrē fantastiskus rezultātus – viņš aizvadītajos septiņos čempionāta posmos ir spējis izcīnīt 71 punktu, un, pat pēc vairākām neveiksmēm atsevišķos «Grand Prix» braucienos, atrodas 16. vietā Pasaules čempionāta kopvērtējumā, kas ir viens no ievērojamākajiem sasniegumiem Latvijas motokrosa vēsturē.

Tik spīdoši vēl neiet Augustam Justam, kuram šosezon ir izdevies nopelnīt tikai divus punktus, taču ir cerība, ka viņam labi pazīstamā «Zelta Zirgs» trase un Latvijas līdzjutēji palīdzēs pozīcijas čempionāta kopvērtējumā krietni uzlabot, vēl jo vairāk tapēc, ka Augusta rezultāti uzskatāmi progresē no posma uz posmu. Latvijas GP MX2 klases braucienos uz starta stāsies vēl arī Roberts Justs, kurš Eiropas čempionātā motokrosā pārstāv «Husqvarna» komandu un Eiropas junioru čempionātā regulāri cīnās par iekļūšanu TOP 5 braucēju saimē. Neliels pārsteigums Latvijas motokrosa līdzjutējiem noteikti būs Kristers Teko, kurš arī stāsies uz starta MX2 klasē. Šī jaunā un talantīgā sportista vārds daudziem vēl neko neizsaka, taču viņš sevi jau ir labi pierādījis gan startējot ASV, gan Eiropas un pat Pasaules līmeņa sacensībās.

Paralēli MX1 un MX2 klašu Pasaules čempionātam Ķegumā notiks arī Veterānu Motokrosa Pasaules kausa izcīņas 4. posms. Tajā bez pastāvīgi Pasaules Kausā startējošā Igora Povara un Jāņa Vildera, Latvijas posmā mūsu valsts godu aizstāvēs arī leģendārais agrāko gadu motobraucējs Jānis Mironovs, kā arī Arvis Sanders.

Baltijas valstis MX1 Latvijas GP pārstāvēs arī igauņu motokrosa varonis Tanels Leoks, kurš šobrīd čempionāta kopvērtējumā ar 162 punktiem ieņem 8. vietu. Šī sportista dēļ Latvijā ieradīsies neskaitāmi tūkstoši igauņu, taču cerams, ka vismaz šogad Latvijas motokrosa fani parūpēsies par to, lai trases malās dominētu Latvijas karogi.

Viens no nozīmīgākajiem sporta pasākumiem Latvijā - MX1 Latvijas Grand Prix notiks pateicoties Latvijas Republikas Valdības atbalstam, kas ir finansējusi GP licences apmaksu.

Sīkāku informāciju par MX1 Latvijas «Grand Prix» un motocentru «Zelta Zirgs» iespējams atrast šo sacensību mājas lapā «www.mx1latvia.lv», bet plašāku informāciju par Pasaules motokrosa MX1 un MX2 čempionātu iespējams atrast Pasaules čempionāta oficiālajā mājas lapā «www.motocrossmx1.com». Biļetes uz MX1 Latvijas GP iespējams iegādāties «Biļešu Serviss» kasēs un «www.bilesuserviss.lv».