Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Soross: eiro zonas krīze padziļināsies; var sagraut ES

Eiro zonas finanšu krīze kļūs vēl dziļāka un ilgs daudzus gadus, turklāt tās dēļ var sabrukt Eiropas Savienība (ES), uzskata amerikāņu miljardieris un valūtu spekulants Džordžs Soross.

79 gadus vecais Soross, kurš 90.gadu sākumā nopelnīja miljardu dolāru, vēršot spekulatīvus uzbrukumus pret britu mārciņu, apgalvo, ka labvēlīgas tendences būšot vienīgi Vācijā, bet citas eiro zonas valstis piemeklēšot ilgstoša stagnācija, piektdien vēsta ES ziņu portāls «EUObserver».

«Vācijā galu galā viss būs labi, bet [pārējā Eiropa] tiks iegrūsta lejupslīdes spirālē, stagnācija turpināsies daudzus gadus, un ir iespējams vēl sliktāks scenārijs,» Soross sacījis šonedēļ Vīnē notikušā seminārā.

Viņš arī norādījis, ka pašlaik eiro zonas problēmas esot kļuvušas akūtas un krīze Eiropas Monetārajā savienībā (EMS) varot sagraut ES, kurā ir 27 valstis.

Eiro zonas krīze, kuras dēļ pēdējos mēnešos ir krities eiro kurss un lētākas palikušas Eiropas kompāniju akcijas, ir radījusi Ungārijā dzimušajam ASV miljardierim labas investīciju iespējas.

Pēc «EUObserver» vēstītā, šonedēļ Soross ir uzpircis mobilo tālruņu ražotāja «Nokia» akcijas 13,7 miljonu eiro (9,6 miljonu latu) vērtībā, jo to cena būtiski samazinājusies saistībā ar baumām, ka rūkošā eiro kursa dēļ Somijas uzņēmumam varot rasties finansiāli sarežģījumi.

Pēc portālā vēstītā, aktīvi spekulācijās ar eiro ir iesaistījies arī Sorosa bijušais biznesa partneris Džims Rodžerss, kurš atzinis, ka pašlaik uzpērk eiro, lai gan sagaida, ka galu galā eiro zonas glābšanas pasākumi sagraus EMS.

Rodžerss atklāja, ka šonedēļ viņš pastiprināti uzpircis eiro un varētu turpināt iegādāties šo valūtu, jo investoru īstermiņa skatījums uz eiro esot kļuvis pārlieku negatīvs.

Tomēr Rodžerss pareģoja, ka eiro beigšot pastāvēt pēc 10 līdz 15 gadiem.

«Es nedomāju, ka Eiropai un pasaulei ir labi glābt valstis, kas ir bankrotējušas. Savulaik tik spēcīgās valūtas novājināšana galu galā sagraus eiro,» valūtu spekulants sacījis intervijā aģentūrai «Bloomberg».