Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc piecu stundu NDP sēdes nolemj veidot komisiju KNAB vērtēšanai

Sestdien Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdē nolemts lūgt premjeru Valdi Dombrovski (JL) izveidot starpinstitūciju komisiju ģenerālprokurora pienākumu izpildītāja Arvīda Kalniņa vadībā, kas izvērtētu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) notiekošo, informē prezidenta Preses dienestā.

Rīgas pilī sēde ilga gandrīz piecas stundas, kurā tika iztaujāta KNAB vadība - biroja priekšnieks Normunds Vilnītis un abi viņa vietnieki - Juta Strīķe un Alvis Vilks, ziņo LETA.

Pēc sēdes Vilnītis sarunā ar žurnālistiem par sanāksmē runāto bija skops, vien sacīja, ka drīzumā ir sagaidāms NDP sēdes lēmums, kuru paziņošot Valsts prezidenta kanceleja.

Nekādus komentārus ne Vilnītis, ne viņa vietnieki saistībā ar šodien sēdes laikā runāto žurnālistiem nesniedza.

Komisijas darbā varētu iesaistīt Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas pārstāvjus, Nacionālās drošības padomes sekretāru, Satversmes aizsardzības biroja direktoru, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāru, Tieslietu ministrijas valsts sekretāru un Drošības policijas priekšnieku.

Starpinstitūciju komisijas uzdevums būs izvērtēt KNAB struktūras modeļa efektivitāti biroja funkciju optimizēšanai un darbības uzlabošanai attiecībā uz veidojamo reģionālā principa sasaisti ar funkcionālajiem blokiem, kā arī sagatavot struktūras modeļa ieteikumus.

Komisijas vērtējums izskatīšanai Nacionālās drošības padomē būs jāiesniedz līdz 1. septembrim.