Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Psihoterapeits: Latvijā trūkst līderu ar labu personisko piemēru

Latvijā ļoti pietrūkst spēcīgu līderu skaidras personīgi demonstrētas pārliecības, ka cilvēkam jābūt godīgam, šajā ziņā gan labi izskatās premjers Valdis Dombrovskis («Jaunais laiks»), kurš ir gana spilgts, lai arī citā nozīmē, nekā cilvēki pieraduši vērtēt.

Šādos vērojumos ar aģentūru BNS dalījās psihoterapeits Viesturs Rudzītis.

«Var jau gudri runāt par visādām politiskajām un sabiedrisko organizāciju programmām, ko nu katrs piedāvā, bet nav ļoti skaidras personīgi demonstrētas pārliecības, ka cilvēkam jābūt godīgam,» viņš norādīja, atzīstot, ka patlaban, neskatoties uz modi arī augstākā līmeņa sarunās pieaicināt sociālos partnerus, tomēr trūkst kvalitatīva dialoga starp sabiedrību un varu.

Tas gan nenozīmē, ka būtu jānāk cilvēkam, kurš pateiktu, kas ir labi un kas slikti, bet drīzāk, «ka zagt vairs nebūs stilīgi, bet būt godīgam būs». Šādu personīgu skaidru līderu piemēru patlaban Latvijā trūkst.

«Es domāju, ka ir spēcīgu personību trūkums, kuras ar savu uzvedību to reprezentētu. Ar to daudz ko var panākt. Taču man šķiet, ka šajā ziņā Dombrovskis izskatās ļoti labi,» sacīja psihoterapeits.

Viņaprāt, Dombrovskis ir savā vietā, turklāt kopš kļūšanas par valdības vadītāju ļoti audzis. Vienīgā problēma, kas saistīta ar viņu, varētu būt saistīta ar problēmām viņa pārstāvētajā «Jaunajā laikā» (JL), kurā valda mātes un dēla attiecības un kur Dombrovski varētu nomainīt cits dēls.

«Es ar ļoti lielām aizdomām skatījos uz Valdi Dombrovski, kad viņš uzņēmās premjera pienākumus, bet nu redzu, cik viņš ļoti ir izaudzis. Viņš faktiski ir savā vietā. Tomēr, kas ar viņu notiks tālāk?» minēja Rudzītis. «Viņu aizslaucīs kāds cits cerīgāks dēls.»

Tas, ka premjeram bieži tiek pārmests harismas trūkums, viņaprāt, gan nav mīnuss, jo «harismātiskiem līderiem parasti ir ļoti spilgta ārējā, bet ļoti bērnišķīga iekšējā daļa». «Šāds līderis izskatās ļoti labi, izskatās tā, ka visas sievietes grib viņā iemīlēties. Bet tad, kad tās sievietes tiek viņam tuvumā, viņas ļoti ātri saprot, ka šis cilvēks ir aizvainots, dusmīgs, ievainots bērns, kurš meklē māti,» paskaidroja speciālists.

«Dombrovskis šajā ziņā izskatās salīdzinoši harmonisks. Viņš dzīvo vienkāršā dzīvoklī, šķiet, kaut kur Purvciemā. Viņš dzīvo starp citiem cilvēkiem. Viņš iztiek no algas, kas, protams, nav maza, bet kas ir smieklīga, salīdzinot ar tām algām, ko vēl tagad viens otrs saņem, kam nu galīgi nav tādas atbildības kā viņam. Viņš ir spilgts, bet jautājums ir drīzāk par to, vai mēs šo spilgtumu saskatām,» klāstīja Rudzītis.

Viņaprāt, pašreizējais valdības vadītājs noteikti varētu būt nosacīts vadonis, jo savā amatā ir daudz iemācījies. «Tomēr šis jautājums nav tik nepārprotams,» piebilda Rudzītis, atgādinot arī, ka vēl paliek jautājums, vai Dombrovski vispār gaidāmajās vēlēšanās atkal ievēlēs.