Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tūkstošiem cilvēku piedalās lielākā Jāņu vainaga tapšanā

Šodien tūkstošiem cilvēku pulcējušies Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, lai piedalītos lielākā Jāņu vainaga pīšanā un ielīgotu gaidāmos vasaras saulgriežus.

Pasākumu apmeklē dažāda vecuma cilvēki, ir ļoti daudz ģimenes ar bērniem, kā arī ārzemju tūristi. Uz lielas skatuves visu dienu muzicē dažādas lauku kapelas un cilvēki, malkojot alu un baudot vasarīgo laiku, klausās šlāgermūziku, novēroja aģentūra LETA.

Brīvdabas muzejā atrodas arī pasākuma galvenā sponsora «Latvijas Krājbankas» gaisa balons, kas cilvēkus gan šodien nevizina.

Latvijā lielākais Jāņu vainags top pamazām un cilvēki katrs savā nostūrī pin līdzi atnestās Jāņu zāles. Vakarā plkst.20.15 kopā ar bijušo Latvijas prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu tiks savienoti visas dienas garumā sapītie vainaga posmi, lai izveidoto lielāko Jāņu vainagu Latvijā.

Dalībnieki, kas vēl tikai pošas uz Brīvdabas muzeju, aicināti līdzi ņemt ozolzarus, jāņuzāles, dažādas pļavas puķes un pavedienus.

Muzeja teritorijā visi sarīkojuma dalībnieki var arī mācīties līgo dziesmas un dejas «Skandinieku» virsvadībā, tāpat var kalt monētas, grebt koka karotes, pīt grozus, taisīt māla podus, apskatīt senas rotaļlietas un iet rotaļās. Savukārt tirdziņā var iegādāties amatnieku darinājumus un gardumus Jāņu galdam.

Brīvdabas muzejā šodienas visas dienas garumā uzstāsies folkloras kopas «Dandari» un «Rija», grupas «Dzelzs vilks», «Klaidonis», «Sestā jūdze», «Baltie lāči», «Maskačkas spēlmaņi», «Apvedceļš», dūdu un bungu grupa «Auļi», vīru kopa «Vilki», tautas deju ansamblis «Bitīte» un LNT šova «Dziedošās ģimenes» dalībnieki.

Pasākumu Brīvdabas muzejā vada mūziķis Lauris Reiniks.

Saistībā ar šo pasākumu Brīvdabas muzejā ir izveidojušies lieli sastrēgumi Juglā un, kā novēroja aģentūra LETA, daudzi cilvēki atstāj automašīnas Juglā pie lielveikala un aptuveni kilometru garo ceļa posmu līdz Brīvdabas muzejam mēro ar kājām.