Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lidostā «Rīga» atklāj 68 000 kontrabandas cigarešu

Valsts ieņēmuma dienests (VID) nedēļas laikā starptautiskajā lidostā «Rīga», veicot pasažieru bagāžas kontroli, atklāja vairāk nekā 68 tūkstošus kontrabandas cigarešu, portālu «Apollo» informēja Valsts ieņēmuma dienests.

11.jūnijā VID Muitas pārvaldes darbinieki, pārbaudot kādas personas bagāžu, tajā konstatēja nedeklarētus septiņus tūkstošus cigarešu jeb 350 cigarešu paciņas „More” ar Krievijas akcīzes markām. Pasažieris ar avioreisu no Rīgas devās uz Dublinu.

15.jūnijā avioreisā no Rīgas uz Dublinu atklāja, ka trīs personu ceļasomās kopumā atrodas 20960 cigaretes jeb 1048 paciņas «Winston» un «More» markas cigarešu ar Krievijas akcīzes markām.

17.jūnijā VID darbinieki, veicot divu personu bagāžas pārbaudi, atklāja 14400 cigaretes jeb 720 paciņas «Winston» un «L&M» markas cigarešu ar Krievijas un Baltkrievijas akcīzes markām. Šīs personas ar avioreisu devās no Rīgas lidostas uz «East Midland» lidostu Lielbritānijā.

Savukārt 18.jūnijā, pārbaudot divus ceļotājus, kuri ar avioreisu no Rīgas devās uz Dublinu, muitas amatpersonas to bagāžā atklāja 26 tūkstošus cigarešu jeb 1300 «Kiss» paciņas ar Krievijas Federācijas akcīzes markām.

Visos minētajos gadījumos par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu personām sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli. Nelikumīgi pārvietotās 68 360 cigaretes ir konfiscētas. Cigaretes novietotas muitas kontroles punkta aizturēto preču noliktavā līdz lēmumu pieņemšanai attiecīgajās administratīvo pārkāpumu lietās.

Par tabakas izstrādājumu uzglabāšanu un pārvadāšanu bez Latvijas akcīzes nodokļa markām un bez to izcelsmi apliecinošiem dokumentiem var tikt piemērots naudas sods līdz 250, konfiscējot pārbaudes laikā izņemtos tabakas izstrādājumus.

Lidostā «Rīga» 2010.gada piecos mēnešos atklāts 61 tabakas izstrādājumu nelikumīgas pārvietošanas gadījums un kopumā izņemtas 620 380 cigaretes.