Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noziedzīgu grupējumu bargi soda par sieviešu vervēšanu prostitūcijai

Rīgas apgabaltiesa jūnija sākumā piespriedusi bargus sodus septiņu cilvēku grupai, kas nodarbojusies ar sieviešu vervēšanu prostitūcijai un sutenerismu, žurnālistiem pirmdien pastāstīja Ģenerālprokuratūras Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors Aivars Bergmanis.

Kopumā notiesāti septiņi cilvēki, grupas vadītājam piespriesti 13 gadi cietumā, vēl četriem līdzdalībniekiem katram pa 10 gadiem cietumā, bet divi bandas locekļi saņēmuši piecu gadu cietumsodu.

Organizētā noziedzīgā grupa vervējusi sievietes seksuālo pakalpojumu sniegšanai Latvijā un nodarbojusies ar sutenerismu, viņu upuru skaits ir vismaz 10 sievietes, tostarp divas nepilngadīgas jaunietes no Daugavpils. Pie atbildības saukti visi grupas dalībnieki - gan dispečeri, gan IT speciālisti.

Grupas vadītājs Andrejs Titovs lietas ietvaros notiesāts par cilvēku tirdzniecību un sutenerismu organizētā grupā, noziedzīgās grupas locekļi Dmitrijs Kirjuškins, kurš tajā bijis IT speciālists, apsargs Sergejs Hatuncevs, šoferi un apsargi Vladimirs Šarovs un Kirils Carenko par tādām pat apsūdzībām notiesāti ar desmit gadiem cietumā.

Savukārt noziedzīgās grupas darboņiem Aleksandram Druzam un Valentīnai Sergejevai par sutenerismu organizētā grupā piemēroti pieci gadi cietumā.

Visiem notiesātajiem piemērota arī mantas konfiskācija un policijas uzraudzība uz trim gadiem.

Tāpat nolemts no Carenko par labu valstij piedzīt 455 latus, no Kirjuškina - 425 latus un no Sergejevas - 527 latus par viņiem sniegto advokātes juridisko palīdzību tiesas sēdēs.

Bergmanis atzina, ka viena no noziedzīgās grupas līderēm, uzzinot par viņai izvirzītajām apsūdzībām, izdarījusi pašnāvību.

Prokurors uzsvēra - šis notiesājošais spriedums liecina, ka likumā paredzētos bargus sodus saņem ne tikai šādu grupu organizētāji, bet arī viņu palīgi, kas veic šķietami nelielas palīgfunkcijas - šoferi, kuri izvadājuši uz vajadzīgajām vietām grupas darboņus un savervētās sievietes, kā arī dispečeri, kuri organizējuši saziņu iesaistīto pušu vidū, un IT speciālists, kurš nodarbojies ar savervēto meiteņu fotogrāfiju un citas informācijas ievietošanu internetā.

Prokuratūrā izmeklēšana šajā lietā ilgusi pusotru gadu, papildu tiesas izmeklēšana ilgusi vairāk nekā gadu.

Jau vēstīts, ka izmeklēšana šajā lietā sākās 2008.gada februārī, pirmās aizturēšanas sākās 2008.gada vasarā un beidzās decembrī. Policijā, saprotot, cik nopietnam grupējumam izdevies tikt uz pēdām, pat izveidoja veselu operatīvo grupu un ieguldīja lielu darbu, lai atklātu noziegumus, kas saistās ar cilvēku tirdzniecību organizētā grupā un sutenerismu.

Galīgā apsūdzība atklāj, ka grupējums, kurā ievērota stingra hierarhija, darbojies kopš 2007.gada, taču ir aizdomas, ka rūpals izvērsts vēl agrāk.

Kopumā grupējumā darbojušies un pie kriminālatbildības par cilvēku tirdzniecību un sutenerismu organizētā grupā saukti astoņi cilvēki - seši vīrieši un viena 19 gadu veca jauniete. Grupējumā kā iespējamā vervētāja darbojās arī 26 gadus veca sieviete, taču viņa pēc saukšanas pie kriminālatbildības izdarīja pašnāvību.

Grupējumā darbojies stingra hierarhija - noziegumu organizētājs un līderis, kurš papildus nodarbojies arī ar noliktavas telpu iznomāšanu, šoferi apsargi, dispečere, kura pieņēma klientu zvanus, datorspeciālists un jau pieminētās vervētājas.

Biznesa organizēšana bijusi vienkārša - datorspeciālists internetā izvietojis iepriekš savervēto meiteņu fotogrāfijas, parametrus un numurus, pa kuriem potenciālajiem klientiem zvanīt.

Seksuālo pakalpojumu sniegšanai izmantoti trīs dzīvokļi galvaspilsētā, taču, ja klients vēlējies meiteni uzaicināt pie sevis, šoferi arī aizveduši uz norādīto adresi. Ja meitenei radušās kādas domstarpības ar klientu, izsaukts lejā gaidošais šoferis, kurš pildījis arī apsarga pienākumus.

Potenciālās prostitūtas vervētas dažādās Latvijas vietās, tostarp naktsklubos, pārsvarā tās bijušas 18 līdz 20 gadu vecas meitenes, taču nav iztikts arī bez jaunāku meiteņu vervēšanas.

Kopumā lietā noskaidrotas deviņas cietušās sievietes, no kurām divas ir 17 gadu vecas meitenes, kas savulaik savervētas Daugavpilī.

Grupējuma darbība bija tik veiksmīga, ka līderim šis bizness ienesa apmēram 12 tūkstošus latu mēnesī. Tātad, ja pieņem, ka grupējums darbojies vismaz gadu, tīrā peļņa bijusi aptuveni 144 tūkstoši latu, rēķina prokuratūra.

Tiktāl bizness gājis veiksmīgi - labprātīgi par prostitūtām piekritušās meitenes strādājušas, visi saņēmuši savu daļu, klientu loks arī bijis patstāvīgs, taču pāris meitenēm bijuši savi plāni par nākotni, un viņas šo biznesu vēlējušās pamest.

Tas nav paticis grupējuma līderim, jo radušās atkal jaunas problēmas - jāmeklē citas prostitūtas - un radušās citas nepatikšanas, tāpēc grupējuma līderis meitenes ar saviem rokaspuišiem profilaktiskos nolūkos ik pa laikam piekāvis vai arī izdarījis psiholoģisku spiedienu, lai tikai bizness ietu no rokas.

Zināms, ka viena no vervētājām, kas grupā ieņēma vietu pietiekami augstu hierarhijā, pēc aizturēšanas izdarīja pašnāvību. Ir aizdomas, ka līderis, jūtot nepatikšanas, ar psiholoģiskām metodēm centies visu atbildību novelt uz viņu, un sievietes nervi acīmredzot nav izturējuši.

Arī viena no cietušajām prostitūtām likumsargiem stāstījusi, ka līderis par savu biznesa turēšanu stingri rūpējies un meitenēm draudējis, ka viņš viņas atrastu, lai kur viņas aizbēgtu.