Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NVA aicina darba devējus pieteikt jauniešu darba prakses

No šodienas, 21. jūnija Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsāk īstenot Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta «Kompleksi atbalsta pasākumi» aktivitāti – «Jauniešu darba prakses». Tās ietvaros darba devēji visā Latvijā ir aicināti pieteikt darba prakses vietas jauniešiem - bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Savukārt uzreiz pēc Jāņiem iecerēts, ka Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs savu vēlmi dalībai šajā pasākumā tiks aicināti izteikt arī jaunieši, portālam «Apollo» pavēstīja NVA pārstāve Iveta Kancēna.

Darba prakses pasākumā varēs piedalīties jaunieši ar pamata, vidējo vai augstāko izglītību (tajā skaitā profesionālo), kuri pēc izglītošanās nav sākuši strādāt vai strādājuši ne vairāk kā pusgadu un iepriekš nav bijuši iesaistīti konkrētos NVA aktīvās nodarbinātības pasākumos («Apmācība darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai, ja darba devējs ir pašvaldība» jeb tā dēvētā «100 Ls stipendiātu programmā», «Pasākumos noteiktām personu grupām» jeb subsidētajā nodarbinātībā, «Apmācībā pie darba devēja tam vajadzīgā speciālista sagatavošanā» un «Darba izmēģinājumos»).

Jaunieši darba praksēs varēs iesaistīties no 6 līdz 12 mēnešiem, ik mēnesi saņemot arī stipendiju - 120 latu apmērā (no tās netiks aprēķināti nodokļi).

NVA direktore Baiba Paševica norāda: «Pašreiz Eiropas Savienības dalībvalstīs tieši bez darba palikušo jauniešu konkurētspējas veicināšana, prasmju pilnveide un praktiskā pieredze darba tirgū ir atzīta par prioritāri risināmu uzdevumu kopumu nodarbinātības politikā. Arī Latvijā šobrīd daudzi darba devēji ir ieinteresēti iesaistīties NVA organizētajās «Jauniešu darba praksēs», jo šī pasākuma ietvaros uzņēmējs jaunietim varēs iemācīt ne tikai praktiski apgūt arodu, bet arī sekmēt teorētisko zināšanu apguvi. Tādejādi pusgada līdz gada laikā izaudzinot labu, kvalitatīvu un, iespējams, sava uzņēmuma potenciālu darbinieku! Pieļauju, ka arī daudziem jauniešiem pēc skolas vai augstskolas beigšanas, šī būs pirmā iespēja gūt praktisko un darba tirgum tik nepieciešamo praktisko pieredzi».

Darba devēji jau no šodienas var doties uz to NVA filiāli, kuras teritorijā viņi paredzējuši izveidot darba prakses vietas jauniešiem.

Darba devēji, kuri var iesaistīties pasākumā: komersanti, pašnodarbinātās personas, biedrības vai nodibinājumi, to skaitā Nevalstiskās organizācijas (izņemot politiskas partijas).

Jauniešu darba prakses organizēšanai paredzētais finansējums: jaunieša ik mēneša stipendijai – 120 latu apmērā par viena mēneša darba prakses un teorētiskās apmācības dienām. Atalgojums darba prakses vadītājam (18 lati mēnesī par vienu apmācāmo jaunieti), kas strādā ar darba praksē iesaistītajiem jauniešiem (viens darba vadītājs var vadīt darba praksi pieciem jauniešiem vai mazākam jauniešu skaitam). Teorētisko apmācību izdevumiem, bet ne vairāk kā 300 latu apmērā par vienu darba prakses vietu. Izdevumu segšanai par veselības pārbaužu veikšanu jauniešiem, kuras paredzētas normatīvajos aktos par obligātajām veselības pārbaudēm. Darba prakses vietas pielāgojumu veikšanai jauniešiem, kuriem noteikta invaliditāte, atbilstoši ergoterapeita atzinumam, bet ne vairāk kā 500 latu apmērā par vienu darba prakses vietu. Izdevumu segšanai par surdotulku, asistentu, ergoterapeitu un citu speciālistu pakalpojumiem bezdarbniekiem, kuriem noteikta invaliditāte.

http://www.nva.lv/index.php?cid=5#11