Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmās «Gymkhana.lv» sacensības aizvadītas

Autoslaloma sacensības Latvijā ir atgriezušās jaunā formā – «Gymkhana.lv». Pirmās šāda veida sacensības veiksmīgi tika aizvadītas 20. jūnijā sporta kompleksā «333», un tās pierādīja, ka Latvijas auto un moto braukšanas entuziastiem šāda veida sacensības līdz šim ir pietrūkušas un, ka tām šajā valstī ir nākotne.

Pirmajās «Gymkhana.lv» sacensībās auto ieskaitē piedalījās divpadsmit dalībnieki ar dažāda vecuma un piedziņas tipa automašīnām – sākot no «Citroen» C2 un «Volvo» 240, beidzot ar «Mitsubishi» Evo IX, «Apollo» pastāstīja pasākuma preses sekretārs Ģirts Avotiņš.

Visiem dalībniekiem bija jāveic četri braucieni, kuros bija jāmēģina uzrādīt pēc iespējas labāku rezultātu trasē, kurā bija iekļautas raksturīgākās «Gymkhana» sacensību figūras – čūska, apgriešanās pa 180 un 360 grādiem. Sākot jau no pirmā brauciena, labākos rezultātus uzrādīja Raivis Graudiņš ar «BMW» 328 is (labākais rezultāts 54.113 sekundes), taču pēdējā braucienā labāku trases veikšanas laiku – 53.711 sekunde – izdevās uzrādīt Aivaram Žukovam ar «Subaru» Impreza. Viņš arī svinēja uzvaru Latvijā pirmajās «Gymkhana.lv» sacensībās. Visu piedziņas tipu kopvērtējumā otro vietu izcīnīja Raivis Graudiņš, bet trešo – Oskars Lūsis ar «Mitsubishi» Lancer EVO IX ((labākais rezultāts 55.004 sekundes).

Motociklu ieskaitē pirmajās «Gymkhana.lv» sacensībās savus spēkus izmēģināja pieci dalībnieki. Šajā ieskaitē uzvaru izcīnīja Eduards Stefanovičs, kurš startēja ar «Yamaha» krosa motociklu. Daudz sīvāka cīņa bija par otro vietu starp dalībniekiem ar radikāli atšķirīga izmēra motocikliem – lielu šosejas motociklu un pavisam niecīgu «pocket bike». Edgars Šūtelis ar savu mazo «Polini» GP3 ilgi turējās rezultātu tabulas otrajā pozīcijā, taču līdzīgi kā auto ieskaitē, pēdējais brauciens nesa izmaiņas – Edgaru Suteli uz trešo pozīciju atbīdīja Agris Martinsons, kuram ar savu «Kawasaki» Z750 izdevās uzrādīt rezultātu – 55.775 sekundes.

Paralēli «Gymkhana.lv» sacensībām notika arī «Open Drift» sacensības, kurās varēja piedalīties gan «PRO drift», gan «Street Drift» sportisti. Šoreiz savu meistarību spīdoši pierādīja Ēriks Ulass, kurš pārliecinoši apsteidza savus konkurentus. Otro vietu izcīnīja Andris Rancāns, bet trešo - Arnis Namnieks.

«Mūsu mērķis, radot «Gymkhana.lv», bija izveidot sacensības, kurās var piedalīties ikviens interesents un entuziasts. Manuprāt mums tas ļoti labi izdevās un pieļauju, ka jau nākamreiz daudzi no šo sacensību skatītājiem paši startēs kā dalībnieki. Jau šobrīd esam sākuši plānot nākamās sacensības, tāpēc visi interesenti tiek aicināti sekot līdzi informācijai «Gymkhana.lv» mājas lapā un apmeklēt treniņus, kurus turpināsim rīkot. Šajās sacensībās katrs dalībnieks ir ieguvējs, jo treniņu un sacensību braucienos gan autobraucēji, gan motobraucēji iemācās labāk kontrolēt savus spēkratus un var drošāk justies uz ielas,» pēc sacensībām atzīst «Gymkhana.lv» organizators Gvido Eksnis.