Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperte: Polijas vēlēšanās uzvara tiks gūta ar minimālu pārsvaru

Polijas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas rezultātus izšķirs pirmajā kārtā trešo lielāko balsu skaitu saņēmušā kandidāta, Demokrātiskās kreiso savienības (SLD) līdera Gžegoža Naperaļska, nostāja, bet uzvara tiks iegūta ar minimālu balsu pārsvaru, uzskata Krievijas Zinātņu akadēmijas eksperte Irīna Kobrinska.

Kā liecina rezultāti, kas iegūti pēc teju visu balsu saskaitīšanas, valdošās partijas «Pilsoniskā platforma» (PO) kandidāts Broņislavs Komorovskis ieguvis 41,22% balsu, lielākā opozīcijas spēka partijas «Likums un taisnīgums» (PiS) līderis Jaroslavs Kačiņskis ,- 36,74%, bet Naperaļskis - 13,7% balsu.

Nelielais Komorovska pārsvars pār Kačiņski - 4,48 procentpunkti - ir liels pārsteigums, atzina eksperte, īpaši jau, salīdzinot ar skaitļiem, kas tika iegūti priekšvēlēšanu aptaujās.

«Acīmredzot otrā kārta būs nedaudz «jautrāka» par pirmo. Tomēr, bez šaubām, pirms tās būs politiskais tirgus, kura galvenais varonis būs Naperaļskis,» paredz eksperte.

Patlaban droši nav paredzams, kuru no augstā amata pretendentiem atbalstīs kreiso savienības līderis, norādīja Kobrinska. «Acīmredzot viņš arī izspēlēs savu spēli. Tas ir jauns politiķis, un viņa mērķis - saņemt sev zināmas dividendes.«

Viņa arī paredz, ka otrajā tūrē uzvarētāja pārsvars pār zaudētāju būs gaužām neliels.

«Kā zināms politisks process tas būs interesanti, bet no rezultātu viedokļa lielas starpības nav. Tas, kā Jaroslavs Kačiņskis uzvedās priekšvēlēšanu kampaņā, liecina, ka viņš īstenos līdzsvarotāku politiku nekā viņa nelaiķa brālis - gan attiecībā pret Krieviju, gan Eiropu. No Polijas ārpolitikas viedokļa raugoties, strauju izmaiņu nebūs,» piebilda eksperte.