Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunie sodi par braukšanu reibumā stājas spēkā Līgo dienā

Turpmāk maksimālais naudas sods, ko varēs piemērot par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, būs līdz 1000 latiem, bet vadīšanas tiesības varēs atņemt pat uz četriem gadiem. Bargie sodi stājas spēkā jau trešdien, 23. jūnijā, informē Satiksmes ministrijā.

Valsts prezidents Valdis Zatlers Latvijas Radio otrdien apstiprināja, ka izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā viņš ir izsludinājis.

Jaunās izmaiņas paredz, ka par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā, ja alkohola koncentrācija asinīs vai izelpā ir 0,2 – 0,5 promiles, vadītāju, kura stāžs ir mazāks par diviem gadiem, varēs sodīt ar 150 – 300 latu lielu naudas sodu un atņemt autovadītāja apliecību uz sešiem mēnešiem.

Ja vadītājam konstatēs 0,5 – 1,0 promili, viņam piemēros naudas sodu 300 – 450 latu apmērā un atņems vadīšanas tiesības uz vienu gadu.

Konstatējot 1,0 – 1,5 promiles alkohola reibuma, vadītājam varēs piemērot 5 – 10 diennaktis administratīvā aresta, naudas sodu 600 – 800 latiem un uz diviem gadiem atņemt vadīšanas tiesības.

Savukārt pārsniedzot 1,5 promiļu alkohola koncentrāciju organismā, vadītājam varēs piemērot administratīvo arestu 10 – 15 diennaktīm, naudas sodu 800 – 1000 latu apmērā un atņemt vadīšanas tiesības uz četriem gadiem. Šādi sodi attiecas arī uz vadītājiem, kuru organismā konstatē narkotiskās, psihotropās, toksiskās vai citas apreibinošās vielas, kā arī par bēgšanu no policijas.

Būtībā līdz šim spēkā esošie sodi par braukšanu reibumā ir palielināti gandrīz divas reizes. Pašlaik maksimālais naudas sods par braukšanu reibumā ir 500 lati. Savukārt, maksimālais termiņš, uz kādu ir iespējams atņemt vadīšanas tiesības, ir divi gadi.

Jaunās sankcijas paaugstinās ceļu satiksmes drošību un preventīvi samazinās to negadījumu skaitu, kas izraisīti reibumā.